аделаида казино кафе делница мени

казино отворена во езерото тахо

Луксузна Швајцарска производителот SLYDE се прошири нивното партнерство со PokerStars, со веста дека тие сега ќе партнер на Азија-Пацифик Покер Турнеја (APPT).Тоа не може да биде лесно за покер да се ожени со не-коцкање корпорации, но еден пазар што чини да имаат време за нас е луксузен часовник производителот.Швајцарскиот производител SLYDE се продлабочи нивната врска со PokerStars по согласувајќи се да се здружат PokerStars ЖИВЕАТ Макао и APPT.Новиот договор ќе го видите на победниците на Макао Покер Купот на Црвениот Змеј Главниот Настан и 2014 Азија Првенство на Покер Главниот Настан, да добијат специјално дизајниран титаниум види во вредност од $8,480 аделаида казино кафе делница мени. Зборувајќи за договорот, APPT Претседателот на Дени McDonagh рече, "PokerStars ТЕЛЕВИЗИЈА во Макао е воодушевен да добредојдовте SLYDE на нашите активности.Ние сме возбудени да им понудиме на нашите настан победниците можност да се носат овие прекрасни парчиња уметност на нивните зглобовите како дел од својата награда." PokerStars, исто така, ќе се промовира SLYDE бренд во Европа по согласил да го продолжи нивното партнерство за 11 Сезона на Европската Покер Турнеја (EPT).Посебни Црна и Челик часовници, со мало вредност од над €5,000, ќе бидат издадени на победникот на секоја Главниот Настан, Висока Ролери и Супер High Roller настани, и победникот на EPT Гранд Финалето ќе добијат специјално дизајнирани Црна и Роуз се види во вредност од околу €9,000 казино отворена во глазгов денес. EPT Претседателот Едгар Stuchly рече, "На EPT е воодушевен уште еднаш да се работи со SLYDE за третиот последователен година и нуди неверојатен подарок за нашиот Главен Настан и Високиот Roller победници.Часовници се навистина нешто посебно—а keepsake да го дополни неверојатно достигнување за победа на EPT титулата." Raphaël Bertschy, главен оперативен директор на SLYDE Види SA, додава, "Ние сме во потрага напред кон една возбудлива EPT сезона полн со иновации, развој и нови патокази.На SLYDE бренд акции слични атрибути и амбиции со EPT и ние со нетрпение очекуваме на уште една одлична сезона на настани." Светот Покер Турнеја (WPT) партнер со Hublot, Швајцарската луксузен часовник дизајнер кој што може да се сеќавам од 2014 година ФИФА Светското Првенство, каде што нивниот бренд беше се користи како времето-одборот да го покажат бројот на минути на повреда време дека ќе се одигра казино отворен во лејк чарлс la. WPT Светското Првенство победник Keven Stammen беше награден со Hublot Кралот Моќ Unico Хронограф се види по неговата победа во Атлантик Сити.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино отворена во езерото тахо.