тачи палата casino resort вики

epiphone казино на gumtree австралија

MGM Раст Својства (NYSE:MGP) се изјасниле првата четвртина резултати порано вторник.Но, повеќето важно готова брза само може да биде дека компанијата е осамен tenant – MGM Места International (NYSE: MGM) – платени сите свои април изнајмување тачи палата casino resort вики.

MGP на недвижности, инвестициони доверба (REIT) откачи надвор од казино оператор во 2016 година, рече дека го изгубил 40 центи удел во јануари-Март период, Тоа е временска рамка која вклучува привремено затворање на сите домашни игри својства, која започна во средината на Март.Додека ние сме, исто така, cognizant на тешка и уникатен предизвици на COVID-19 пандемија е да се има на глобалната и домашната економија, но ние сме задоволни што нашите tenant продолжи да се направи за изнајмување на плаќања во целост", рече MGP извршниот ДИРЕКТОР на Џејмс Стјуарт во соопштението.За разлика од ривалите Игри и Рекреација Својства (NASDAQ:GLPI) и Vici Својства (NYSE:VICI), MGP зависи од еден tenant – MGM Установи – за својата изнајмување приходи.По неодамна затворени трансакција во која компанијата соработува со Blackstone REIT (BREIT) за да се здобијат со земјиште средства на Mandalay Залив и MGM Grand, MGP поседува сите или на дел од недвижен имот на повеќето MGM игри места.На Лас Вегас Лента, MGP е porfolio вклучува два различни својства, како и Excalibur, Luxor и Мираж, меѓу другите.Игри REIT исто така е сопственик на недвижен имот имот на MGM регионалните сцени во Мичиген, Мисисипи, Њу Џерси, Њујорк и Охајо, само за да именува неколку.Зависност од еден tenant се гледа како ризични во комерцијални недвижности бизнис, особено кога оперативни услови се влошуваат, како што се за гејминг компании.Но, MGM е силна парични позиција може да allay изнајмување грижи за MGP.Кога тоа доставени квартални резултати минатата недела, MGM рече дека тоа е $4.6 милијарди долари во готовина и може да се подигне друга $1.4 милијарди долари од страна на понатамошно monetizing својот капитал сопственост во MGP.За својот дел, MGP имаше парични средства и парични еквиваленти на $1.8 милијарди на 31 Март тачи палата одморалиште и казино. Компанијата има $3.97 милијарди долари во долгорочни должнички, ниту еден од која доаѓа се должи пред 2024 тачи палата покер турнир распоред. Во овој момент во coroanvirus криза, НАС казина се затворени за половина од Март, сите на април, и многу, вклучувајќи Лента места, ќе биде затворен за значаен дел од Мај.Што значи тоа е втората четвртина приходи и на приходите за оператори ќе се соочат во најдобар случај.Но Стјуарт не очекуваат MGM да се пропушти плаќања epiphone казино на gumtree австралија. "Врз основа на своите јавно се изјасниле ликвидносната позиција, ние веруваме дека нашата tenant е ликвидносната позиција е доволно за да се покријат своите очекува изнајмување обврски", рече MGP главен извршен директор.Дека jibes со последните коментари од игри на среќа ривал REITs.На пример, Vici управување рече минатата недела, се собрани сите април изнајмување и дека тоа е работа со пет неидентификувани tenants за финансирање прашања.До оваа точка, ниту MGP ниту Vici се спомне нешто за клиенти кои бараат изнајмување корекција или концесии. epiphone казино или казино купе.