4 фотографии 1 palabra меса де покер

црно-декер џек зајакот пумпа

Творците 150 милиони долари предложените казино развој во Бристол, Вирџинија се во дефанзива, кој се однесува на заедницата загриженост во врска со потенцијал за проституција, дрога, и зголемување на криминална активност во областа кога — и ако нивниот труд ќе стане реалност, сега дека локалната самоуправа има дадено игри на местото на зелено светло.Казино игри се уште не се легализирани во Вирџинија.Џим McGlothlin — претседател на организацијата на Обединетите Co., компанијата зад $150 милиони долари проект се случува во полна ПР режим по Бристол жителите изрази приведување за влијанието на казино може да ги имате на заедницата само по 17.000 луѓе.Во градот состанокот на советот претходно оваа недела, жителите зборувал за своите проблеми.Во одговор, McGlothlin однесува на локалните медиуми извор со убедувањето дека тој ќе го задржи потенцијал за криминал во заливот 4 фотографии 1 palabra меса де покер. "Тоа нема да се случи во ова казино за две причини," McGlothin — кој е локално до област и дедо на четири себе — изјави Бристол Хералд Курир black & кинески huncho џек. "Прво, ние нема да го дозволи тоа, и второ, ние не мислам дека некој со било чувство дека се во сопственост на ова место ќе се кандидира на ризикот од губење на нивните лиценца.Тоа е она што ќе се случи со нас." Но, иако инсистира дека тој ќе се донесе во "повеќе пари за спроведување на законот .. црно-тен џек russell за продажба. образование и .. црно-декер џек зајакот пумпа. откривање на криминал," тој, исто така, призна дека "тоа се случува во целата земја, и тоа се случува тука и дење и ноќе." McGlothlin смени тема на еден поведар еден — создавање на нови работни места во мали градот — вели 2.000 грчки нови работни места, казино на почетокот ќе се создаде и директно и ancillarily — која тој проекти ќе се издува до 5.000 седум години надвор — ќе ги спречува проблемите со дрогата, очигледно под претпоставка дека се загрижени жителите беа само зборува за иднината на работниците кога станува збор за дрога се однесува макао казино кралот стенли хо. "Ова ќе им обезбеди работни места, а ти не ќе мора да се земе лекови за да се биде среќен", изјави тој Хералдот Курир.На тема загриженоста во врска со зголемување на коцкање зависност дека локалните казино може да се покрене, McGlothlin вели дека неговиот тим ќе "се обиде да одговори на [зависност однесува] со некој вид на образовна програма, [но] ние не сме рекетари на секој еден човек на оваа земја." И покрај излевање на страв, на Бристол Сити Советот донесе предлог за поддршка на казино со 4-0 гласаат за овој вторник.Сега во Вирџинија, Генералното Собрание ќе мора да се променат државните закони за да се овозможи казино коцкање за проектот да се движат, и нема да се случи пред 2019 законодавната сесија во најраната.Ако се одобри, пратениците ќе го отвори патот за еден 90,000 квадратни метри казино со прикачен хотел од 600 до 1000 соби.Програмерите се ветувачки 25,000 квадратни метри спортски книга, голем број на продавници и ресторани, како и голем простор посветен на грижата за децата.Тие исто така тврдат дека некои 80 проценти од казино патрони ќе доаѓаат од надвор од државата, генерирање на околу $26.8 милиони денари во годишните даночни приходи за градот.Тие треба да имаат стравувања како тоа е многу реална загриженост и сите оние кои се пороците опкружувачки казина.Во недалечното минато, пред метадон и пред корпоративниот преземање на казина, лекови беа огромен не нема, проститутки беа uber дискретен и криминал е минимална, но сега..Светиот глупости.Сите оние ставки се насекаде и во големо изобилство на точка тоа е многу страшно макао казино отворена или затворена. MGM корпоративни има целата ПР поделба која треба да биде повеќе од лобирање поделба како само луѓе што имаат вистински да се смири е на политичарите кои може да се жалат.Тие се жалат, тие веројатно се добие кампања пари, тие се откажете се жалат.Колку за лобирање и политичко strategizing не MGM плати во Мериленд, Масачусетс и каде на друго место?Id залог стотици милиони.Тоа е моето мислење.Јас бев одговор на овие однесува 42 години во Њу Џерси, а подоцна и во многу riverboat игри држави, како и во МА, WV, ПА, MS, КТ, и други.Мојот одговор на проституција, во дебата со њу џерси јавниот Обвинител, беше ние не создаде проблем, ние само го подобрија квалитетот на производот.Но, сите се шегуваше настрана, проституцијата е поприсутни во градовите кои имаат голем број на комерцијални бизнисмени или conventioneers престојуваат во локалните хотели, бидејќи поголемиот дел од собите се окупирани од страна на еден машки; за разлика од казино одморалиште, обично во просек 1.8 да 1.9 гости по соба, обично неколку.И криминал е многу преценети, бидејќи ФБИ Статистика на Насилни и Имотот на криминал, само да се споредат пријавени криминал на постојана популација; целосно погрешни тие заедници, со многу на посетителите, како Лас Вегас, Атлантик Сити, а од начинот на кој Орландо, со сите оние прекрасни семејство атракции, како Дизни Земјиште и Epcot.Всушност Орландо, Мајами и неколку други Флорида одморалиште заедници имаа повисоко ФБИ криминал стапки од Лас Вегас или Атлантик Сити, последниот пат кога проверив.Проблемот коцкање е вистинска загриженост, но на казино индустријата направи подобра работа на помагање на клиентите со компулсивно тенденции, отколку повеќето државната лотарија, каде уште поголем проблем се јавува.Во повеќето државната лотарија, највисока по глава на жител трошење е во пониски примања населби; многу за разлика од казино игри, кој привлекува повисоки примања поединци.И казина, со мал број националната, не треба практичноста фактор на лотарија места, кои може да се најде на бензински пумпи, брза храна продавници и други места во повеќето заедници.Најголем негативен, обично, дека туристичкиот казино може да се донесе на една заедница, е сообраќајниот метеж; освен ако казино локација е далеку од центарот на градот области, и во непосредна близина на Меѓудржавни автопат.Она што на државата и заедницата може да се утврди, дали потенцијалните нови вработувања, даночните приходи, изградба, зајакнување на други област бизниси и нови туризмот, е добро за граѓаните, заедницата и државата..