Genting казино palm beach лондон

слот машини во west palm beach

Во споредба со последните вести околу својата слот машина ривали, Меѓународни Игра Технологија и WMS Индустрии, Bally Технологии " вториот квартал приходи огласот беше релативно безметежен.Лас Вегас-врз основа на Bally рече четврток вториот квартал нето-приходи се зголеми на 32% на $56.7 милиони евра во четврт заврши Декември. 31 од $43 милиони една година порано.Заработка по акција беа 80 центи, за разлика од 54 центи една година порано genting казино palm beach лондон.

Companywide приходи за Bally зголеми на 13% до $238.3 милиони евра genting казино. IGT се соочува со прокси се борат во својата Март 5 годишен акционер состанок над седиштата на компанијата одборот на директори покер распоред birmingham.
WMS најави четврток тоа беше да се купи за $1.5 милијарди долари преку лотарија на услуги Научни Игри Корп, Во одговор на едно прашање во врска со WMS трансакција, Bally Претседател Ричард Haddrill изјави дека компанијата не беше со оглед на било спојувања или придобивки слот машини во west palm beach. "Ние не треба голема мера да се создаде акционерска вредност," Haddrill рече слот машини во winstar казино. "Имаме доволно внатрешен раст можности". Haddrill рече WMS трансакција, покажа "потценети природата на нашата индустрија." Акции на Bally затворен во $48.16 четврток на њујоршката Берза, до $2.64, или 5.80 проценти..