вистински пари ни покер сајтови

дали ви се поделени асови во blackjack

Долго Островот "мини-казино" наскоро би можеле да бидат одобрени некаде во Насау Каунти, но планот е контроверзна еден, не и најмалку од сите, бидејќи жителите се уште се во темнина, како на местото на објектот ќе се наоѓа.Планираните игри куќата ќе биде изградена и управувана од Насау Off-Песна Обложување (OTB), која ќе плови колку што е $100 милиони во данок ослободени обврзници со цел да се купи и да се развие локација некаде во округот.Најголем проблем за жителите и законодавците, иако, е на тајноста околу проектот.Никој не е направен свесни за реалните локации под разгледување на местото, која најверојатно ќе се одржи до 1000 видео лотарија терминали, кои се движат од слот машини да електронските верзии на популарни маса игри.Локацијата би требало да биде повеќе од 100 метри од било домови, цркви или училишта, а некои локации веќе е одбиено.Но, тоа остава многу мистеријата за тоа каде Насау OTB се размислува за градење, нешто што нели беше многу добро примен од страна на пратениците вистински пари ни покер сајтови.
"Транспарентност.Тоа е она што луѓето го сакаат," рече Dalia DeRiggi-Whitton, Демократот во Насау Каунти Законодавната власт дали ви се поделени eights во blackjack. "Ова прашање не дојде пред законодавците, па ние дури и не знаат точно што нивните планови се.Фактот дека оваа агенција може да ги преземе сите на оваа власт и да се направи сите овие одлуки на сопствените е...целосно против она што јас мислам дека владата треба да биде." Еден јавно предложената локација е во Plainview Реката Палата.Сепак, тоа беше разрешен по јавниот притисок, и Насау OTB на крајот посветена на изнаоѓање на локација која нема да биде во близина на Насау Колосеумот, Hofstra Универзитетот, или Насау Заедница Колеџ.Според извештајот од CBS2 Њујорк, тоа е веројатно дека на мини-казино ќе се наоѓа на неколку милји источно од Насау Центар.Насау OTB функционери рече дека тие го насочува надолу нивниот избор на два или три потенцијални локации, но дека тие не можат да бидат повеќе специфични бидејќи на барања од оние кои би можеле да го продаде земјиштето за нив дали ви се поделени 9s во blackjack. "Продавачот мора сите вели да ни дека тие сакаат тоа да биде доверлив," рече Насау OTB претседател Јосиф Каиро дали ви се поделени асови во blackjack.
"Всушност, ние потпишавме договори за доверливост, бидејќи ако се погледне на локација и ние не земајте тоа, продавачот не сакаат да имаат негативен публицитет." Новиот OTB објект е директен резултат на истиот казино проширување план кој ќе овозможи до четири одморалиште казина да биде изградена во северот на државата Њујорк.Оние казина ќе бидат доделени во три области: Catskills, подрачјето на главниот Град, и Јужниот Ниво.Од овие три, Catskills регионот, која исто така го вклучува Портокал и Dutchess Окрузи, го привлече најмногу интерес од програмерите благодарение на фактот дека тоа е најблиску до Њу Јорк и областа на историјата како одмор дестинација.Оние фактори може да доведе до две лиценци се доделува во Catskills регионот.Одлука за тоа кои компании и локации ќе добијат одобренија од државата игри комисија се очекува подоцна овој месец.Исто казино проширување план, исто така, се дозволени за две видео лотарија игри објекти да биде изграден на Long Island: еден во Насау Каунти и еден во Suffolk Каунти, и да бидат управувани од страна на OTB и содржат до 1,000 гејмерски машини.Конечната локација за Насау установа треба да бидат познати до крајот на месецот, и мини-казино може да биде отворен за 10 месеци подоцна.саманта, нема Plainview Реката Палата, фотографијата во член не е Nassua каунти гранка, и Демократските законодавецот дека сака транспарентност, е дел од партијата дека речиси уништени Nassua OTB.Плус таа ќе биде првата личност да се противи ако ова казино се стави во нејзината област дури и ако тоа е zoned.Насау политиката е многу валкан бизнис.Партијата на власт се одржи на работни места. mgm northfield парк покер соба.