ресторани во атлантис казино рено

кога ќе сингапур казино отворени за јавноста

На коцкање индустрија во Мериленд е во пораст.. ресторани во атлантис казино рено.

и така е проблем коцкање, но за разлика од другите казино држави, Мериленд не нуди слободен третман програми.Мериленд е пет казина—Холивуд Казино, Потковица Казино Балтимор, Казино на Океанот Падови, Мериленд во Живо, и Карпести Јазот Casino Resort—зеде во нешто над $1b во приходите од лотарија и казино игри во фискалната година што завршува на 30 јуни. На Мериленд Лотарија и Игри Контрола Комисија (MLGCC) Директорот Гордон Medenica очекува да видите поголем раст како MGM Одморалишта " Национален Харбор казино треба да биде отворен во втората половина на 2016 година. Во август, Мериленд казина генерирани вкупно $96.7 м игри на приходите, до 20% или $16,128,889 година на година.Сепак, Мајкл Росен, а се опоравува addict и еден од советниците во Мериленд Центар на Извонредност за Проблемот Коцкање на Универзитетот на Мериленд, рече проблем коцкање во државата "е апсолутно влошува." Во 2014 година, државата е се повеќе зафатени 1-800-КОЦКАР помош линија received calls (примени повици од 619 луѓе кои бараат помош, за разлика од 533 повици од претходната година.Според MLGCC податоци, полицијата биле повикани да казина четири пати во првите пет месеци од оваа година, за да се одговори на деца или постари лица се оставени во возила надвор од коцкање објектот, додека родителите или старателите беа коцкање.Околу 900 луѓе имаат законски забрането самите од казина низ државата Доброволно Исклучување Програма, од 204 луѓе во листата пред две години.Надвор од 893 луѓе кои беа суспендирани од казина, 37 не можеше да остане настрана и избра да злосторство на казино својства кога ќе silverton казино се отвори.
"Кога коцкари допрат до нас, тие се во криза... тоа е надвор од контрола, тие немаат никакви пари", рече Дебора Haskins, претседателот на Мериленд Советот на Проблемот Коцкање. "Кога човек не мора третман како опција, тоа е како да сте ставање на ѕид од тули пред нив.Ти си commending нив за преземање на првите чекори, но тогаш ќе мора ништо друго да им се обезбеди.Тоа е многу фрустрирачки." Во изминатата фискална година, $4 милиони отиде да фондови да им помогне на адреса проблем коцкање и поголемиот дел од парите отиде во Мериленд Центар на Извонредност за Проблемот Коцкање, каде се користи за да се зголеми бројот на обучени советници и здравствени услуги опремени да се справат со коцкање зависност прашања и фондот истражувања, јавни кампањи за подигнување на свеста, во зависност од телефон, и врсничко советување услуги спроведена од страна на Плазма, но никој не за самиот третман и многу коцкари не мора осигурување да се покрие за тоа.

"Тоа не се направи целата многу смисла за нас за да се стави еден тон на труд во превенција, но потоа едноставно го игнорираат луѓето кои се на зависности и покрај превенција напори.Јас би сакал да видам ни го направат тоа", вели Ерик Г кога ќе сингапур казино се отвори за јавноста. Luedtke, Куќа претседавач на Заедничкиот Комитет за Игри Надзор кога ќе сингапур казино отворени за јавноста. "Тоа е предизвик со буџетот клима, но јас тврдам дека со износот на пари на државата доведување во, треба да се ослободи малку од тоа да им помогне на субвенционира третман." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.