ме однесе до казино аризона

johnnie тејлор во казино

Оваа година Глобалната Гејминг Expo (G2E), индустријата е најголемиот шоу што почна минатата недела во Лас Вегас е сите abuzz со разговор на фантазија спорт, бизнис, тоа е gowning експоненцијално, но чија акција останува несфатливо да големите играчи како MGM Места International.Во јули инвестиции во вкупен износ од $575 милиони денари беа собрани од страна на ривалите и индустриски лидери DraftKings и FanDuel од 21-от Век Фокс, KKR & Ко.и главната Бејзбол Лига (mlb, во обид да се привлече играчи за нивната секојдневна фантазијата игри (DFS) дека платите милиони во парични награди.Според Блумберг извештај, поради фантазија спорт нетранспарентно правен статус и правила во место, од страна на државните власти, таквите компании се спречени да се приклучи во ме однесе до казино аризона.
MGM е Претседател и Главен Извршен Директор Џим Murren рече, "јас би сакал да знам како тоа е, ние се случува да се реши овој проблем на национално ниво," и дека "Тоа е извонредно нејасни сега." До 2020 година на клиентите трошење може да достигне $17.7 милијарди долари, за разлика од оваа година е проценет $3.7 милијарди долари, на фантазијата спортската индустрија, каде што навивачите се приклучат лиги состои од одделни тимови со вистински играч rosters и се натпреваруваат во дневниот натпревари за вистински пари.Индустријата и казино сопственици се фрустрирани од страна на федералните и локалните ограничувања кои ги спречи нуди спортски обложувања и онлајн коцкање.Казино е основната дејност на блек џек и слот машини се соочуваат со исклучен раст и сопствениците се бори да се прошири во нови области.Во меѓувреме, спортски друштва, како FanDuel и DraftKings кои се решен, се слободни да inundate ТВ мрежи со милиони долари во реклами, па аргумент оди.Жалбата од страна на казино директори е дека додека на спортски првенства како главната Бејзбол Лига (mlb и Националната Фудбалска Лига велат дека тие се противат на традиционалните спортски обложувања, тие се причестуваат во фантазија спорт пита.Во сопственост на Националната Фудбалска Лига, NFL.com нуди фантазија лиги и разни поврзани со натпревари на својот сајт, но тие се слободни да го внесете.Во моментов лигата забранува неговата емитува партнери од трчање казино реклами за време на игрите.Минатата година, четирите про лиги, вклучувајќи МАК, и NCAA успешно тужен од Њу Џерси со цел да се спречи државата од легализира спортски обложувања ме однесе до слободни слотови. Penn national Игри Inc.'s Главен Извршен Директор Тим Wilmot рече, "МАК е изложена како лицемери," и "Пратениците се почнуваат да се погледне во ова и се каже, зошто е тоа друго?" џон вејн слот машина за продажба.