кеш крик казино телефонски број

правец на крик казино денот на благодарноста бафет

Дин Macau е $6m чип крадец останува голем, но три лица кои се шират неговото лице на социјалните медиуми се под апсење.Во вторникот, на неидентификувани Macau казино тој, наводно, излезе на Дин Macau VIP игри соба сметководствена хартиена кеса кои содржат HKD47.9m ($6.1 м) во украдени чипови.Во четвртокот, Макао Бизнис објавено дека осомничениот е 50-годишниот маж по име Леи, кои се направени надвор со 30 чипови вреди да се HKD1m apiece, плус асортиман на помала вредност чипови.Зборот на внатрешната кражба прв скрши преку социјалните медиуми мислења кои се вклучени 'сака' стил постер со Lei името, фотографии и други лични податоци.Полицијата негираше ослободување на овие информации себе, и во четвртокот објавија дека би се уапсени три лица одговорни за циркулација на сликите.Макао Бизнис изјасниле дека овие три лица, исто така, работел во Дин Макао, вклучувајќи машки администрација службеник и две женски croupiers.Макао е во Судството, Полицијата (PJ) рече идентификационен документ во прашање "беше испратен исклучиво за безбедност на одделот задолжен за надгледување казино инциденти [и беше] не за јавен пристап." Три казино staffers може да се соочи со обвиненија за прекршување на судските доверливост, која носи можноста за најмногу две години во затвор.Макао има строги закони за заштита на податоците, како доказ од страна на организаторот на "име и срам" online базата на податоци на deadbeat коцкари, кој беше осуден последните летни месеци, на шест месеци затвор поради прекршување заштита на личните податоци правила.Во меѓувреме, далеку помалку значајни чип кражба резултираа со апсењето на три коцкари во Лас Вегас Песоци' Марина Беј Песоци интегрирани одморалиште во Сингапур.Тројцата мажи, наводно, имале работат како тим за да украде чипс од колеги коцкари во МБС игри маси од минатиот викенд.Полицијата заплени над С$23k (US$17.4 к) во чипови и парични најде на мажите во времето на нивните апсења.Осомничените се должи во судот во петок, каде што тие би можеле да загубат до три години, на обвиненија за заговор да се изврши кражба.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кеш крик казино телефонски број.