е блек џек вирус

висок удели покер на интернет поток

Државата Охајо, најверојатно, ќе стане 19 НИ државата да им овозможи на дневни фантазија спорт (DFS), по усвојувањето на законот легализирање и регулирање на овие натпревари за својот Тим, Џон Kasich.Куќа бил 132 беше донесен вчера од страна на Охајо законодавната власт, 86 гласови 3 откако ќе бидат донесени определени од страна на сад Домот на Претставници во Мај.Законот наведува дека секоја компанија сакаат да понуди DFS игри во Охајо, мора прво да се лиценцирани од страна на Охајо Казино Контрола на Комисија пред тие да можат да го сторат тоа.Според предложениот закон, лиценци ќе чини 10.000 $за една година и може да се добијат за максимум три години пред reapplying, со сите лиценцирање такси да оди директно на Охајо Казино Комисија за Контрола на Фондот.Законот содржи одредби кои DFS играчи мора да биде над 18-годишна возраст и дека нема фантазија игри кои се однесуваат на училиште, колеџ, универзитетот или млади спортски лиги се дозволени во државата.Ако е успешна Охајо ќе се приклучат држави, вклучувајќи: Арканзас, Колорадо, Конектикат, Делавер, Индијана, Канзас, Мејн, Мериленд, Масачусетс, Мисисипи, Мисури, пенсилванија, Њу Џерси, Њујорк, Pennslyvania, Вермонт, Вирџинија и Тенеси во легализирање DFS во рамките на државните граници.Сите што е потребно е Гувернерот Kasich е потпис на сметка за тоа да стане закон. е блек џек вирус.