Marriott песоци во близина на казино витлеем pa

системи на броеви исполнет за да победи во рулет

Преглед на десеттата недела од Премиер Лигата акција вклучувајќи победи за двете Манчестер клубови и Everton остане во дното три после уште еден пораз, овој пат против Лестер marriott песоци во близина на казино витлеем pa. Man Utd 1 v 0 Втори Mauricio Pochettino доби грпка кога Пеп Guardiola сугерираше дека Втори беше еден човек тим, но кога ќе изгуби еден напаѓач кој има тресна во како многу цели како Хари Kane, вие сте секогаш ќе изгледа како грб ги подстриган на snazzy кошула.Тоа не е игра за избирливците; тесни и напната, со повеќето од шансите кои доаѓаат од домашна страна.Првата половина whizzed страна без инциденти, и како ветер пристигнале во градот, Обединетите се пресели на менувачот marriott во близина на реки казино питсбург. Romelu Lukaku видов еден ред работи и спаси одрече од него пред високи насловот го погоди грешки шета во тревата на трупецот на објавата.Потоа со 20-на минути останатите, Хозе Mourinho вознемирени толпата со замена на Марко Rashford со француски напаѓач Ентони Боречки.Толпата реагираа со одлука, многу од нив со право чувство дека можеби Lukaku треба да го напушти теренот, но тоа е добра работа Обединетите фанови не повикот на акција како во текот на Обединетите Лондон ФК.Со девет минути останатите, Дејвид De Gea стартува топката надолу поле, Lukaku flicked на тоа, и брзо Боречки побрза кон крајот на него пред да го slotting топката минатото Хуго Lloris за победничкиот гол.Тоа беше Lukaku е десеттиот придонес за Премиер Цел оваа сезона (седум голови и три помага), еднакви со Серхио Aguero.Тоа беше совршен тоник за Обединетите по нивната лоша изведба далеку во Huddersfield минатата недела.На Црвените имаат освоено сите пет од нивниот дом игри без conceding гол, и со 43% од своите цели доаѓање во финалето десет минути на натпревари, тие се покажува чакал и определба.Втори, нема да биде да се уплашите од страна на перформанси.Тимот функционираше добро и имаше Dele Alli биле доволно храбри да се оди со глава наместо на неговата нога кога шест двор можност падна на него тие би можеле да имаат замина со точка.Тие не.Обединетите прошири своето водство над Поттици за три поени.Запад Brom 2 v 3 Човек Градот и Покрај Обединетите тепа Втори, јазот на врвот останува пет поени по своите соседи Човек Сити го победи Вест Brom со два гола за една На Hawthorns.На фрустрирани Пеп Guardiola, рече по натпреварот, "Ние треба да се биде повеќе клинички ако сакаме да се победи наслови." Човекот Градот има освоено нивниот последните осум натпревари во лигата со скор на 32-5, покажува високи стандарди очекува веројатно најдобрите светски менаџер.Едно нешто е сигурно во Градот игри; треба да биде во вашите места на kick-off системи за онлајн рулет. Leroy Нормален отвори постигнувајќи по десет минути со злите лева нога вози.Тоа беше младиот германски е осмиот гол на сезоната, и тој сега имаше рака во 11 Премиер Лигата цели.Град само се одржа на своето водство за две минути, кога лоша одбрана од центарот на Градот половини дозволено Џеј Родригез да искористиш приликата во зад backline пред lobbing топката преку onrushing Ederson.И тогаш тоа беше Градот пак да возвраќаат во рок од неколку минути, кога девијации од голем дострел Fernandinho штрајк се најде на задниот дел на мрежата.Блуз добија своите два гола перница во 64th минута кога една убава тим се движат видов Raheem Sterling го постигне својот деветти гол на сезоната од блиску опсег.Давид Силва (два пати) и Кевин де Bruyne и пропуштени gilt-две шанси, дозволувајќи им на Matty Филипс да им даде плашиш кога тој постигна по некои лоши одлуки од Никола Otamendi.Но, Град кој се одржа на за нивните осмиот последователни Премиер Лига победи, 21 без пораз во сите натпреварувања, клуб рекорд.Запад Brom, од друга страна, продолжува да изгледа како стара жена опфатени во брадавици.Тони Pulis страна ха поминаа осум натпревари без победа, и неколку поени над зоната за испаѓање.Можеби ова е година тие да се врати каде што припаѓа?Лестер 2 v 0 Everton Контроверзни играч за врска/фудбал критичар, Џои Barton, наречен Everton е стенд-во менаџер, Дејвид Unsworth, а славеше ЈП наставник кој не треба да биде на чело на мажите тим по Everton остана вкоренет во дното три по пораз за Лестер на Кралот Моќ.Тоа беше втор загуба под Unsworth привремен наплаќаат по поразот на Chelsea во Лига Купот во midweek системи на броеви исполнет за да победи во рулет. "Тој не е некој менаџер; тој не изгледа како едно." Рече Barton, кој, исто така, го коментираше Unsworth е тежината математички системи да се победи во рулет. Unsworth подоцна рече дека тој не се грижи што Џои Barton има да каже, но тие ќе бидат зборови дека ќе стигне до ушите на Evertonians кој ќе го избере следниот постојан менаџер, и судејќи по ова прикажување, тоа ќе биде тешка работа.Лестер отвори постигнувајќи по scintillating пауза од назад од Demarai Сива.Младиот англиски starlet истрча со целосна должина на теренот пред поставување на Riyad Mahrez да плоштадот топката да Џејми Vardy кој го постигна својот прв гол во пет натпревари.Тоа беше деветти пат Mahrez го стави топката на чинија за неговата teammate во Премиер Лигата.Вториот дојде 15-минути пред полувремето.Уште еднаш тоа беше Сива предизвикува сите проблеми со злите крст од лево, и Jonjoe Kenney исечени топката haplessly во задниот дел од неговата нето-да даде Клод Puel победа во својот прв натпревар во наплаќаат.Лестер сега има освоено сите три игри, бидејќи тие отпуштен Крег Шекспир.Еве го остатокот од викендот резултатите: Премиер Лигата Недела 10 Резултати Man Utd 1 v 0 Втори Кристал Палас 2 v 2 Вест Хем Запад Brom 2 v 3 Човек Градот Ливерпул 3 v 0 Huddersfield Watford 0 v 1 Stoke Арсенал 2 v 1 Swansea Bournemouth 0 v 1 Chelsea Брајтон 1 v 1 Southampton Лестер 2 v 0 Everton Да Се Одигра (Понеделник, 30 Октомври) Burnley v Њукасл Премиер Лигата Табела (Недела 10) Премиер Лигата Наслов Победа Шансите (Учтивост на Oddsshark) Човекот Град 1/5 Man Utd 8/1 Втори 14/1 Chelsea 20/1 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre craps 6 8 не помине.