црвено езеро перде слот граница

promo geant casino heures geantes

Поранешен член на Невада Атлетик Комисија беше назначен на Невада Игри Комисија.Сандра Douglass Морган прифати четири-годишен состанок на пост, ефективна сабота, од Gov.

Брајан Sandoval.Таа ја заменува поранешната држава Сен. Randolph Townsend, кој заврши два четиригодишен услови.Како директор за надворешни работи за AT&T, Невада за Јужниот дел на Невада, Морган е одговорен за управување со законодавната и заедницата работи активности и соработувајќи со водачите на заедниците, законодавците и други креаторите на политиките за да им помогне на поврзување на луѓето со технологија.Лас Вегас мајчин и UNLV Вилијам С. Бојд Училиште на Законот дипломираат, исто така, служеше како град адвокат за град на Северна Лас Вегас.Таа го доби нејзиниот додипломски студии по политички науки од UNR.Пред нејзината работа во Северна Лас Вегас, таа служи како парнична адвокат за MGM Мираж, претходникот на MGM Места International.Морган беше назначен на Атлетик Комисија во август за да се заврши еден термин што беше поставено на истекува во октомври 2018 црвено езеро перде слот граница.
"Сандра има направено примерен работа на Атлетик Комисија и со неа правни искуство и експертиза, јас сум убеден дека ќе биде силен глас на Игри Комисија," Sandoval рече во најавата на именување.Морган примена на Корпоративниот да Заедница Конектор награда од Националната Урбани Лигата на Младите Професионалци во јули.Таа во моментов работи на одборот на директори на друштвото за работни Места за Невада е Дипломираните студенти и беше цитиран во Невада Бизнис Списание Правни Елита Топ 10 Владата Адвокати во 2013, 2014, 2015 и 2016 година. "Јас сум исклучително почестен и благодарни да бидат избрани да служат на комисија која им помогна форма Невада историјата," Морган рече promo geant casino aix en provence. "Се надевам дека ќе продолжи наследството на обезбедување дека нашата голема држава останува лидер во игри политика." Townsend, беше назначена да го комисија во 2010 година од страна Gov promo geant casino chalon sur saone. Џим Гибонс и доби четири години reappointment од Sandoval во 2014 година. Тој рече дека и тој ќе го поздравија reappointment за третиот мандат, но е удобно со Sandoval одлука да се донесе во нов комесар по неговите осум години на служба.Морган се приклучува на скратено работно време од пет-член на комисија, што ја поставува и ја следи состојбата гејминг политика и е предводена од Претседател Тони Alamo.Таа ќе се приклучат на една друга жена на тој одбор, Рено жител Дебора Fuetsch.Назначувањето одбележаа вториот директно време дека Sandoval има назначено жена на државата игри регулаторната позиција.Во јануари, тој име Беки Харис, првата жена на стол три-држава-членка Игри Одбор за Контрола, замена A promo geant casino heures geantes. Синтез, кој поднесе оставка за да внесете приватна пракса. покер светот австралија запад footscray поб 3012.