Isle казино pompano плажа коментарите

како можам да го добие испорака слот со asda

Asher Conniff стана Сезона XIII Светот Покер Турнеја Светски Шампион по тепање на руски, Александар Lakhov, во главите-up акција, на барање на првата награда на само под еден милион долари, во Атлантик Сити isle казино pompano плажа коментарите.
[Image Кредитна: Блеф]Постојат покер богови, и постојат покер богови.Следниот пат кога јас се фаќате за моите колена и молете се, сакам да знам имињата на оние кои Asher Conniff confides во.Постојат моменти во вашиот живот, кога се што доаѓа заедно – совршен сложувалка со сите парчиња фитинг совршено.Тоа е она што се случува сега во светот на Conniff.Неговиот свет нема да ги задржи уште.Тоа постојано се врти.На fortnight одамна, Conniff најголемиот резултат во живо на турнирот беше $42,182, која тој ја заработи откако победата во страна настан во 2012 Borgata Падне Покер Отвори.Од тогаш, имаше dribs and drabs; не, дури и доволно топлина да управуваат s'mores.На fortnight подоцна, тој има освоено два настани, заработи преку еден милион долари, а има освоено еден од најголемите турнири во светот.Во царството на Светот Покер Турнеја (WPT) тој е цар на светот како можам да го добие испорака слот со ocado. Asher Conniff нема да се занимаваат во dribs and drabs повеќе.Тој се пресели на рецка.Тие велат дека среќата игра клучна улога во покер.Не се многу luckier од ова.За помалку од една fortnight по победата $203,231, на врвот на полето на 2,408 учесници во придружен настан на Borgata Пролет Покер Отворен, Conniff одлучи да игра некои онлајн покер.Тој беше во Њу Џерси.Зошто не го даде шут?Conniff одлучи да игра во голема недела онлајн настан, но misclicked, завршуваа со решаваат улога во $1,000 сателитски за WPT Светско Првенство.Тој освои седиште, откажани семејно патување во Европа, и parlayed во $973,683 чек, и WPT Сезона XIII круна како можам да го добие испорака слот за morrisons.
239 играчи платиле 15,400 за шанса да победат дека круната.На $973,683 првата награда беше најнизок во турнеја во историјата, и за прв пат таа го достигна седум бројки, но дали мислите дека Conniff грижи?Како што би се очекувало, во таков висок купи-во случај, нивото на квалитет на конечната табела бил висок.Александар Lakhov, Карлос Mortensen и Тони Dunst имаше сите освои WPT Главниот Настан наслови (Mortensen го освои три од нив); и Брајан Yoon во сопственост на две Светската Серија на Покер (WSOP) нараквици (Mortensen, е сопственик на неколку од тие два).Но, тоа беше Conniff кој излезе на врвот.Тој влезе во конечната табела втора во чипови.Поранешниот WPT Кипар победник Lakhov имаше повеќето од нив.И на крајот таа ќе се сведуваат на една трка помеѓу оние двајца играчи; со Conniff ужива 5:1 чип води.Конечниот рака гледаат Conniff е [Како] [Qh] тепа очајнички бараат [Та] [6h] да се земе титулата.И она што за тоа откажана Европската патување?Јас мислам дека тој треба да се презакажува, и да се притисне малку посета на Монте Карло во планот на патување.Конечна Табела Резултати 1 како можам да го добие испорака слот со asda. Asher Conniff – $973,683 2.Александар Lakhov – $573,779 3.Брајан Yoon – $330,358 4.Карлос Mortensen – $267,764 5h.Реј Qartomy – $208,647 6.Тони Dunst – $173,873 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.