Casino resort во durant ред

коцкање возраст во секоја држава

Три казина во Детроит го виде нивниот вкупен септември приходи пад од 3,2% од месец на месец се да се погоди $112.2 милиони иако фигурата претставен 4.3% зголемување во споредба со истиот 30-дневен период во 2015 година casino resort во durant ред. Според официјалните бројки објавени од страна на Мичиген Игри Одбор за Контрола на вторник, вкупно трета четвртина од приходите за Greektown Казино Хотел, на MGM Grand Детроит и MotorCity Казино Хотел беа од 5.1% од година на година, додека година-to-date takings се искачи од страна на некои 1.7%.На MGM Grand Детроит објавено најголемите година на година се зголеми во септември приходи во 7.2% до $48.5 милиони додека објект од Лас Вегас-базирани MGM Места Меѓународни видов третата четвртина takings отече со 9.1% до $150 милиони евра.На второто место во однос на септември приходи беше MotorCity Казино, Хотел со 3.6% се зголеми година на година да $за 37 милиони евра, додека локалниот сопственик Ilitch Стопанства Инкорпорирани објасни дека $825 милиони објектот беше отворен во 1999 година имале пријавено 3.5% подобрување во квартален takings да $115.4 милиони евра.Конечно, Greektown Казино Хотел од Детроит-базирани оператор Џек Забава видов својата септември приходите расте со само 0.3% од година на година да $26.7 милиони додека нејзиниот квартален takings се зголемил од само 0,5% на $81.1 милиони евра.Во однос на уделот на пазарот, Детроит весникот Вест објави дека MGM Grand Детроит остана на чело на пакет во септември, со 44% споделување на проследено со MotorCity Казино Хотел на 33%, а Greektown Казино, Хотел со 24%.На Мичиген Игри Одбор за Контрола дополнително ја откри дека септември го виде тоа се соберат $9.1 милиони евра во државата игри даноци од триото на Детроит казина, кој беше од речиси 4.6% кога во споредба со $8.7 милиони се собраа за истиот месец во 2015 година, а го донесе во некои $17.8 милиони во даноци и развој исплати наменети за локалната заедница. casino resort во biloxi мисисипи.