покер турнир texas holdem

фудбалскиот казино танц класи

Кенија е обложување оператори се појавуваат шампањ corks откако владата одобрени значително намалување на нивните неодамна пешачев обложување даноци.Во петок, Kenyan Претседателот Uhuru Kenyatta најави дека тој би го стави својот потпис за Финансии Бил 2018 по неговото усвојување во она што локалните медиуми опишан како "хаотичен" седница на Парламентот во четвртокот.Финансии-Законот го прави голем број на значајни промени на нацијата власт, туку и за нашите цели, примарниот објект е намалување на обложување оператори' даночна стапка од 35% од бруто коцкање приходи до 15%, додека наметнување на нови 20% данок на bettors' добивки.Владата тврди дека новиот сплит даночен режим се уште ќе генерира SH30b (US$297m) годишно, за владината каса, но опозициските Пратеници поминато добар дел од четврток сесијата фрлајќи навреди на Националното Собрание Мнозинство Лидер Аден Duale, еден од примарни двигатели во обидот за коцкање даночно намалување.Тоа, рече, постојат нови индиректни даноци, кои најверојатно ќе влијаат Кенија-лиценцирани онлајн обложување оператори, вклучувајќи 15% данок на интернет и податочни услуги и 20% данок на такси дека банките наплаќаат за трансфер на пари покер турнир texas holdem. Kenyan законодавците controversially одобрени пешачење сите коцкање даноци на нова униформа 35% стапка на минатото лето, која во обложување оператори' случај, претставува речиси пет пати се зголеми.Некои игри компании затвори своите локални операции по даночни започна на 1 јануари, велејќи дека нивниот бизнис повеќе не беше економски оправдани, со оглед на тоа дека тие веќе платени 30% корпоративен данок.Последниве месеци видов неколку законодавниот напори да се намали оваа 35% стапка за обложување операторите, но тие беа одбиени од страна на законодавците.Понеделник видов Kenyatta одбие да го потпише Финансии Сметка како што е напишано, објаснувајќи во мемо на собранието дека тој сакал да се види на 15% обложување данок во иднина нацрт.На данокот на punters' добивки не е технички нови, како и планот првично беше одобрен во 2016 година само за да се junked пред почетокот на примената поради технички прашања во врска со собирање на овие плаќања.Во она што тешко може да се опише како случајност, четврток видов локални игри оператор SportPesa објави дека ќе направи авансно плаќање на спонзорство пари на локалните фудбалски клуб Gor Mahia.Клубот е во можност да ја плати на своите играчи и тренери, во дел се должи на владата одложувања во дистрибуција на спортот е дел од новиот коцкање даночните приходи.На Најроби Веста се цитира SportPesa извршен ДИРЕКТОР Роналд Karauri велејќи дека неговата фирма ќе се унапреди клуб спонзорство moneys што се должи на крајот на месецот "за да се грижи за она што тие прашања се за сега." SportPesa укинат сите свои локални спортски спонзорства следниве јануари е наметнување на 35% даночна стапка, иако тоа се обновува некои од овие зделки во април – вклучително со Gor Mahia – иако на намалени на ниво на финансиска обврска.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre живеат покер турнир 2021.