мериленд live casino blackjack минимум

слот големина за o прстени

Златната Држава Воини докопа својот пат надвор од гробот на сила Игра 7 по тепање на Оклахома Сити Громот во 108-101. На Громот се вратија во Оклахома Сити за нивниот конечен дома игра на НБА Западната Конференција на кои им е потребна само една победа за да clinch најдобар од седум серија.На Громот беа во контрола за поголемиот дел од оваа игра. Kevin Durant и Russell Westbrook биле на оган, води на Громот со оценување, полагање и пак да се врати.Новиот Zealander Стив Адамс е доминирана Андреј Bogut, ставајќи му во фаул проблеми.Но, тие се распарчи во завршните минути, недостасува снимки и се претвора во текот на топката.Борците се користат за своја корист и извади диви четвртиот квартал кам-бек.Поздравниот Браќа дојдоа до голема мериленд live casino blackjack минимум.

Klay Томпсон беше на оган, што плејофот-рекорд 11 3-совети и постигна 41 поени, додека Стивен Кари, кој закрепна од бавниот почеток, беше само еден помогне срамежлив тројна двојно перформанси со 29 поени, 10 одбиените топки и 9 помага. Draymond Зелена оштетени во 14 поени, 12 одбиените топки и 6 помага.Борците направени 21 од 44 3-точка обиди, додека Оклахома Сити беше само 3 од 23. Durant постигна 29 поени на 10-на-21 снимање мериленд live casino blackjack правила. Westbrook имаше 28 поени, 9 одбиените топки, и 11 помага и но шут само 10-на-27 слот големина за црвениот тапан. Serge Ibaka имаше 13 поени и 9 одбиените топки, Адамс придонесе 9 поени и 9 одбиените топки, и Андре Roberson додаде 11 поени и 8 одбиените топки.Серијата е сега нерешено 3-3 со донесување на одлука Игра 7 во Оукланд во понеделникот (Меморијалниот Ден), давање на Воини домашен суд предност и можност да се врати во финалето за втор последователен година.Обложување Шансите за Игра 7 Златни Државата Воини -7 Oklahoma City Thunder +7 Шансите Учтивост на OddsShark Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слот големина за o прстени.