најблиската казино во близина на longview лозови тексас

hp envy x360 memory slots

Хонг Конг врз основа милијардер Тони Fung беше подготвуваат да инвестираат милијарди во Aquis Големиот Корален Гребен интегрирани casino resort во Yorkeys Knob но одеднаш одлучи да се откаже од плановите за изградба на казино.Наместо тоа, Fung се пресели да се продолжи со само луксузно одморалиште.Квинсленд имаше многу очекувања од предложените мулти-милијарди долари проектот и беше разочаран дека првичниот план да се развие казино е shelved.Сепак Кертис Пит, на Квинсленд Благајник и Член на Mulgrave, остана позитивен бидејќи тој верува дека на изгубени казино лиценца ќе биде купена од страна на другите заинтересирани страни кои се подготвени да инвестираат во Квинсленд економијата.Пит е притисок за регионалните казино лиценца да им се даде на Cairns како тој изгледа да се привлечат големи инвеститори во купување на лиценца и за развивање на уште една интегрирана casino resort во Cairns.Тој неодамна се сретна со градот лидери и направи блескав презентација за Cairns и нејзините туристичката индустрија.Пит изјавил дека Cairns се наоѓа многу блиску до меѓународниот аеродром, а исто така се сретна со критериуми утврдени од страна на Министерот за Државата за Развој за стекнување на регионалната казино лиценца.Пит го истакна фактот дека минатата година на сопствена хотели во Cairns беше купена од страна на инвеститорите, како тие признаваат туристичкиот бум во Cairns и сакаа парче од акција.Постојат извештаи од Cairns Пост што државата, владата може да побара од програмерите да испрати во нивните изрази на интерес за казино лиценца.Постои голема можност дека програмери кои се во моментов спроведување на преуредување на Голема Keppel Островот би можеле да бидат заинтересирани за стекнување на лиценца.Почнувајќи од сега, Toowoomba и Townsville се двете главни локации кои се дискутира.Во соопштението, Алекс де Waal, главен извршен директор за Туризам Тропски Северната Територија, рече: "Ние треба инвеститори од сите делови на светот собираат на регионот да се извлечат извесна корист за внатрешна и високо квалитетни атрактивноста на Тропски Северната Територија дестинација.Нашата дестинација е една од Австралија е најзначаен и најбрзо растечки и ние треба да се осигура дека ќе продолжиме да иновираат и да се развие нова соба акции да се задржи чекор со глобалните туризам раст можности дека во следната деценија ќе обезбеди." Азија туристи продолжи да стадото на Австралија, со голем број од нив се туристите од Кина кои сакаат да го поминуваат времето во казина.Двете Пит и де Waal веруваат дека туристичкиот бум во Cairns ќе се создаде огромен пазар за сместување и gambling најблиската казино во близина на longview лозови тексас. De Waal сака пет и шест ѕвезда својства да бидат развиени во регионот и да се фокусира на привлекување на туристи од Азиските пазарот. најблиската казино во близина на mankato mn.