бивол гром казино santa fe

две палците нагоре казино без депозит бонус кодови

Калифорнија Собранието Комитет на Невладина Организација (ОДИ) е преземање на водството во движи државата кон добредојде на регулиран и структуриран пазарот за секојдневна фантазија спорт (DFS).Интернет Фантазија Спортски Игри законот за Заштита (AB 1437), автор од Assemblyman и да ОДАТ Одбор Претседател Адам Сива (D-Округ 21), ќе бара DFS оператори да аплицираат и да добиваат фантазија натпревари дозвола од државата Одделот за Правда (КАНЦЕЛАРИЈА) пред прифаќање на влегувањето надоместоците од Californians. "Милиони нашите гласачите во Калифорнија учествуваат во оваа активност, токму сега, денес, незаштитен," Сива изјави за време на сослушувањето во средата. "Ние имаме обврска да се движи напред ...
имаме можност да се доведе на патот." AB 1437 беше одобрен од страна на ОДИ Комитет 18-1, со Assemblyman Марк Левин (D-Округ 10) осамен противник.Левин е е отворен критичар на DFS и повика на Калифорнија јавниот Обвинител Kamala Харис да го затвори секојдневно фантазија веб-сајтови.Во прилог на добивање дозвола за понуда за дневен фантазија натпревари, Сива законодавството ќе бара сајтови како DraftKings и FanDuel да плаќаат годишна такса врз основа на нивниот вкупен бруто продажбата.Со парите собрани од DFS операторите ќе се користат за да се обезбеди заштита на потрошувачите, контрола, проблем коцкање програми, и да полициски оние оператори не се придржува до правилата.Сите лиценцирани purveyors дополнително би го плати еднократниот надомест за лиценцирање во Калифорнија Општиот Фонд.Кои трошоци ќе бидат утврдени од страна на државата КАНЦЕЛАРИЈА на подоцнежен датум.Оператори нема да биде само на оние одговорни со овој закон, иако.Калифорнија жителите, исто така, ќе треба да преземе чекори за да се обезбеди нивното учество во DFS натпревари е со правни и регулирани лица само.Греј е закон овластувања што секој клиент се пријавите со само лиценцирани оператори или тие исто така би можеле да се соочуваат со финансиски казни, па дури и гонење.Предлогот содржи коментари на поддршка, вклучувајќи изјава од Лос Анџелес Clippers бивол гром казино santa fe. "AB 1437 е важен позитивен чекор кон заштита на Californians кои уживаат фантазија спорт, и како такви, ние ја поддржуваме вашата иницијатива," тимот рече дека во издаде изјава. AB 1437 сега ќе се движат од комитетот на Собранието подот за продолжение предвид, но, разговорот брзо ќе се промени од тоа како да се регулира дневниот фантазија спорт да дебатираат дали игри се легални во на прво место.Најважниот аспект на DFS натпревар е неговата законитост, со вештина наспроти коцкање назад-и-назад очекува да издржи во текот на многу од 2016 година бивол гром казино телефонски број. "Ајде да не ги измамат себе.Влезна такса е облог, парични награди се коцкање добивки," противник Левин рече две дрвја ин во foxwoods одморалиште казино - ledyard кт. "Ова е коцкање." И Њујорк јавниот Обвинител Ерик Schneiderman се согласува со Левин.Империјата Државната законодавна власт не само што има издадено престане и да се воздржи наредби, но исто така се обидува да се наметне милиони долари во парични казни на DraftKings и FanDuel.Анти-DFS застапниците тврдат дека игрите претставува коцкање, иако некои се согласуваат дека повеќе искусни и образовани играчи имаат поголеми шанси за победа.Секојдневно фантазија оператори се очекува да генерира повеќе од $3.5 милијарди долари во влегувањето надоместоци во текот на следните 12 месеци и да заработи $370 милиони евра во приходи.Сива верува Калифорнија сметки за 15 проценти од DFS пазар, со државата да биде дом на околу 12% од вкупното население во земјава.Калифорнија се приближува Фантазија Спорт на логичен начин, затоа што како Спортско Обложување, јавноста се случува да се одржи облози дали нејзиниот законски или не.И кога и двете се решен, не постои никој да го надгледува созревање проценти, внатрешно предности, или на квалификации на операторите и финансиери за гејминг индустријата производ. две палците нагоре казино без депозит бонус кодови.