L'auberge казино lake charles ураганот лаура

texas holdem starting hands chart

Масачусетс казино лиценцирање закон е да се врати на вести во голема начин оваа недела, како на Дин Еверет проектот освои Поголем Бостон казино лиценца по парничната битка против Mohegan Сонцето предлог.Таа одлука, кој беше постигнат од страна на Масачусетс Игри Комисија во 3-1 глас, ја поставува сцената за Стив Wynn да се изгради својата голема одморалиште во Еверет, на местото на поранешниот Monsanto растенијата во предградието на Бостон.Но тоа е, исто така, кулминација на повеќе од три години на закони, гласови, дебати и референдуми, на кои се комбинираат за да напишете приказна на Масачусетс' казино коцкање закон.Ако сте запознаени со она што се случува во државата, еве еден брз повториме сè што треба да знаете за да се дојде до брзина.Ноември 22, 2011, Масачусетс Гувернерот Deval Патрик го потпиша Прошири Игри Дело.Овој закон е дозволено за четири нови коцкање објекти да биде изградена во државата: три казина и една слотови салон.Секоја од трите казино лиценци беше врзан за одредена област: една за Западен Масачусетс, еден за Поголема Бостон област, и една за Југоисточна Масачусетс.На слотови салон може да биде изградена насекаде во државата.Програмерите кои сакаат да аплицираат за едно од четирите лиценци беа потребни за да се оди преку широка примена процес, оној кој се вклучени задолжителен референдуми од страна на локалните заедници каде казино предлози беа направени.Оние референдуми заврши се критичен дел од процесот на лиценцирање, како и неколку ветува проекти не успеа да заработи одобрување на избирачите.Особено, план за казино на Suffolk Падови во Источна Бостон беше scuttled кога гласови претежно отфрли предлогот, кој на крајот доведе до кои планираат да бидат воскреснати на го почитуваат страна на Suffolk Падови тркачката патека.На крајот, одлуката дали да доделување лиценци и на кои тие треба да одат беше решен од страна на Масачусетс Игри Комисија, пет-член панел кој надгледуваше целиот процесот на лиценцирање.На крајот на февруари, првата лиценца беше доделена на Penn National Игри, кој се здоби со право да се изгради слотови салон во Plainville.Што план беше избран во текот на Масачусетс во Живо!предлогот во Leominster и Рајнхам Парк опција која не се докаже популарна со комисијата.На крајот, комисијата гласаа 3-2 во корист на Пен Национален план во текот на Leominster алтернатива.Во јуни месец, комисијата потоа одобрени MGM Места Меѓународни за земјите од Западен Масачусетс казино лиценца.Комисијата гласаше едногласно во полза на доделувањето на лиценцата за предложените MGM одморалиште во Спрингфилд, кој се појави како единствен кандидат во регионот.Оваа недела, игри на комисијата исто така се доделени на Поголема Бостон казино лиценца на Дин Места проект во Еверет.На Дин план беше избрана преку Mohegan Сонцето предлог во го почитуваат со 3-1 глас, со игри Претседателот на комисијата Стивен Крозби recusing себе од процесот.Досега, неколку сериозни кандидати се појавија за Југоисточна Масачусетс казино лиценца, што предизвика игри комисија да им помогнам назад рокот за апликации од 30 септември 2014 година до 1 декември оваа година.Регионот е временска рамка веќе беше зад остатокот на државата поради можноста дека Mashpee Wampanoag племе може да се изгради казино во Taunton.Кога тоа напор се чувствува низ регионот беше отвори кон програмерите.Досега, само KG Урбани ја применуваат за да се изгради во регионот, иако комисијата верува дека другите кандидати кои беа одбиени во другите два региони на државата може да се обиде повторно во Југоисточна Масачусетс.Се уште постои шанса дека сите овие места не може да се отвори.Постигнат е значителен опозицијата да дозволувајќи им на казина во Масачусетс бидејќи законот беше прв потпишан, и дека има кулминираше во казино противници добивање на прашањето на националната ливче оваа ноември дека ќе побара од гласачите, ако тие сакаат да го укине казино закон.Тековната избирачки сугерира дека ваквите укинување е малку веројатно, сепак: еден почетокот на септември анкета од страна на UMass Lowell/7News најде дека 59% од веројатно гласачи планирано да гласаат против укинувањето напор, со само 36 проценти велејќи дека тие ќе гласаат за укинување на законот. l'auberge казино lake charles ураганот лаура.