како ги красат забава

како да се победи на покер машини австралија

Тоа е фер да се каже дека повеќето уште однос на социјалните медиуми и, поконкретно, друштвени игри, како рапидно се појавува индустрија.Но, во секој индустрија, секогаш ќе биде варијанса на стапката на раст во различните географски пазари.Оваа стапка на раст, особено во онлајн индустрии, е зависен од технологијата и, како и другите земји продолжи да се израмни, може да постојат некои изненадувања кога станува збор за профитабилен пазари.На Newzoo тренд извештај објавен во февруари 2012 година кои се истражени повик за друштвени игри, секако, фрли некои интересни резултати.Од најзначајните фигури на оние кои се обидуваат да се претвори во профит преку друштвени игри беше процентот на неврзан игра играчи кои беа обврзници – со други зборови, корисниците кои беа подготвени да се дел со своите тешко заработени пари.Во САД 22% од 126 милиони играчи имаа платени за нивниот секојдневен/друштвени игри искуство, додека само 18% од испитаниците го направиле истото во Европа.Споредете го тоа со 29% на обврзници во Бразил, Мексико и Русија, како и 46% дека се платени во Кина и Кореја и ќе почнат да добиете идеја за тоа колку е важно овие пазари се.Се разбира, големината на пазари останува значителен како 22% од плаќање на НАС играчите изедначени за 28 милиони евра, додека 29% во Бразил, Мексико и Русија totalled 23 милиони евра.Но, со оглед на потенцијалната големина на пазарот и развој кој, со оглед на поголем дофат на зголемување на технологијата, се покажува никакви знаци на запирање, потоа социјална играта на одлуки би се советува да почнат да го насочи своите вниманието кон овие земји.Турција, Блискиот Исток и Северна Африка Еден програмер кој веќе почна да патуваат надолу овој пат е Врв Игри кои веќе се учи своите награди.Од почетокот на годината, Врв го зголеми својот приход од 600%, додека тие сега се постигне 9.7 милиони секојдневно активни корисници низ нивните различни наслови.Ова доведе до нив да стане третиот најголем социјалната игри инвеститорот зад Zynga и Кралот.com.Сето ова беше можно благодарение на фокус на турски и арапски пазари со игри дизајнирани и создадени со цел да се привлечат одреден географски пазар.Игри како што се Okey, Okey Plus и 101 Okey Plus служат како примери за тоа како тие претставуваат варијации на Турција е најпопуларната игра.Но Врв Игри не се само имаше успех со преземање на локалните игри и ставајќи ги на интернет, тие го прилагодени и други игри на нивните пазари, како и како ги красат забава.
Baloot е популарен француски картичка игра и беше голем хит во Врвот Игри " домашна пазари додека Табла Плус има модернизираат игра на табла дека ние сите знаеме и љубов – или барем да ги знаете!Со канцеларии во Истанбул, Анкара, Шпанија, Јордан и Саудиска Арабија, на Врв на Игри врз основа и во рамките на своите целниот пазар што значи дека постојат неколку проблеми со учење на културата на нивните насочени регионот.Износот на вработување што го има, и продолжува да, се случува е знак на јасно успех кој компанијата е да се има.Овој успех не помина незабележано во една од областите каде пари за инвестиција е без недостаток во споредба со останатите региони.Тоа е известија дека таму веќе е $100 милиони во приходите од онлајн игри на Блискиот Исток и оваа бројка е веројатно да само да отидете на еден начин.На Блискиот Исток онлајн игри заедница е сега се смета да биде најбрзо растечкиот и со бројот на интернет корисници се постави да ја погоди 150 милиони евра во 2015 година, во споредба со сегашните 70 милиони, можеме да очекуваме нешто на бум во оваа област.Со посебен поглед на друштвени игри, 2.89 милиони арапски гејмерите се моментално на Facebook и Врв Игри проценка на пазарот и во моментов се во вредност од $100 милиони евра.Латинска Америка Дури и сега, многу се разгледа Јужна Америка за да биде релативно неискористен – особено кога ќе се спореди да заситените пазари на велика БРИТАНИЈА и во поголемиот дел на Европа.Но, кога вистински пари игри на пазарот може да се направи за да се почека за да се напредува во латинска Америка, социјални игри компании имаат повеќе или помалку се во можност да одам директно во.Кога зборуваме за Јужна Америка игри пазари постои еден голем играч кој секогаш е во првите редови на дискусии – Бразил.Земјата се очекува да сметка за 52.3 милиони на 95.1 милиони социјална играчи во латинска Америка и со оглед на големината на вкупното население во земјава и нејзината развој на природата, Бразил е наскоро да џуџе нејзините соседи каде социјални игри е загрижен.Веќе со нивните прсти цврсто во Бразилската пита е Mentez – a start-up со канцеларии во Мајами, Сао Паоло, Bogota и Мексико – кои доминираат Лат Сум пазарот.Но, наместо да се фокусира на Facebook како толку многу социјални игри компании се прави, Mentez основното социјална мрежа за да се справат со е Google Orkut.Компанијата има повеќе од 20 игри на Бразил е најпопуларна социјална мрежа и може дури да се смета на Zynga на Бразил.Еден дефинитивен сличноста помеѓу Mentez и Pincus' behemoth е тоа што тие имаат и развиени многу популарен социјална покер игри – факт кој е обврзан да се возбуди iGaming инвеститори во потрага кон социјалната арена казино. Sociedade Poquer е дело на Mentez и како што беше случајот со Zynga Покер, преведен насловот на Социјална Покер држи работите едноставни.Исто така вреди да се спомене во овој пазар е Vostu кои пораснале во латино Американскиот пазар, додека BigPoint има направено заеднички напори да влезат во област со нивниот потег на Бразилецот за статистика.Тие сите ќе се надеваат да ја добијат нивната фер споделување на $432 милиони дека социјалната гејминг индустријата во овој регион се очекува да биде достоен за во 2014 година како да се запре случува да казино. Зголемување на повеќе од 110% во Бразилскиот социјална мрежа корисници во изминатата година укажува на тоа дека оваа бројка ќе продолжи да се зголемува минатото овој момент.Како одраз на Вистински Пари Игри Азија е наведен како најголем новите пазарот за некое време сега, за толку долго во фактот дека тоа е тешко да се уште да се окарактеризираат тоа како еден.Оператори што сега се воспоставени во областа и додека правната ситуација значи дека тоа не е експлоатирани, можеби, колку што тоа би можело да биде, многу компании продолжи да ги користи Азија награди.Но, кога станува збор за социјални игри, се чини дека ние не сосема достигна таа фаза се уште како да се победи на покер машини австралија.

AJ Glasser, управување уредник на Внатрешната Мрежа, објаснува дека во некои начини на социјални игри ќе биде по слична шема, дека iGaming.Таа вели: "Можеме да видиме Азискиот пазар да стане повеќе примамливо да програмерите од една година од сега како игри мрежи таму продолжи да допрат до Западна програмери, привлечени од ветувањето на високото ARPDAU и една сосема нова публика не се веќе се на Facebook." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се победи на евтини слотови.