глобалната коцкање водство група (г4)

како да се дојде до казино puerto madero

"Јас разбирам постојат негативни секундарни ефекти и дека е во ред да се разговара, но јас се забележува недостаток на рамнотежа во начинот на кој IRs со казината биле презентирани од страна на Јапонски медиуми," Toyama кажано IAG глобалната коцкање водство група (г4). Toyama исто така турка назад против медиумите depictions на она што Јапонски казино индустријата може да изгледа како како да се дојде до казино monticello од сантијаго.
Nishimura рече дека тој се надева дека за IR Спроведувањето на Законот ќе биде донесен пред Исхрана (или Јапонски парламент) завршува својата тековната сесија на 20-ти јуни, така што одморалишта може да се отвори во земјата, што е можно поскоро. Toyama рече дека би бил "треба веројатно една-и-пол месеци" да биде усвоен од страна на двете куќи, што значи дека ќе биде тешко — иако можеби не и невозможно — да се заврши пред крајот на сесијата како ќе пристигне во казино flotante puerto madero.
IR-законот е малку контроверзна, бидејќи имаше некои јавни расположение против идејата на дозволувајќи им на локалните жители да се коцка во одморалишта.Предложеното законодавство ќе го ограничи Јапонски граѓани на максимум три посети секоја недела, и ќе наплати 6,000 Јапонски Јени ($55) котизација за локалните жители кои ќе се обезбеди пристап до 24 часа.Во и околу Јапонија Игри Конгрес, владини претставници побараа да се изгради поддршка за законодавство како да се дојде до казино puerto madero. "Толку многу Јапонски луѓето се доведени во заблуда да се верува без никакви конкретни докази дека некогаш било IRs со отворени казина во Јапонија дека тие ќе станат навистина лоша места во услови на сигурност, безбедност, како и нивното влијание врз деца," додаде тој.Претставници на голем број на големи игри фирми беа, исто така, на страна да се обрати на конференцијата.Стивен Тесни, претседателот на меѓународниот развој за Цезар Забава, им кажа на присутните дека тие би сакале да се види Јапонија се погледне во Лас Вегас и својата мешавина на игри и не-игри извори на приходи како модел за да ги следат harrah ' s казино во tunica мисисипи.

"По оваа сметка се пренесува ние би сакале да се изгради на владината политика," Nishimura кажано Внатрешноста Азиските Игри.