казино графика црно и бело

што да направите ако еден член од вашето семејство има коцкање проблем

Антигва е што последната-ров напори да го реши државата долгиот онлајн игри на трговски спор со сад.Во четвртокот, на Антигва Набљудувач изјасниле дека Антигва Министер за Меѓународна Трговија и Надворешни Работи Чарлс 'Max' Fernandez ќе патуваат во САД во текот на викендот за да се започне нова рунда на преговори со НАС Трговски Претставник (USTR) во вторникот (28) казино графика црно и бело.

Fernandez одби да понуди спецификите на Антигва е стратегија за обидувајќи се да се скрши метеж што го спречи двете страни од доведување на затворање на овој спор.Сепак, Fernandez велело дека тој верува дека страните беа "на сцената сега, таму каде што е сериозна посветеност,, или, ми се чини, има сериозна обврска на двете страни да работат што е можно побрзо да го решат проблемот." Антигва е заклучен во жестока 12-годишно трговски спор со НАС во текот на вториот земјата и одбивањето да се дозволи Антигва-лиценцирани онлајн коцкање оператори пристап до американскиот пазар.Во 2003 година, Антигва зеде своето право на Светската Трговска Организација (СТО), чие Решавање на споровите Телото на крајот двострано со Антигва.Во 2006 година, на СТО издаде судот доделувањето на Антигва годишен $21m во надоместок до НАС опуштено својата трговско ембарго.Но НИ се ископа во своите потпетици и допрва треба да се плати Антигва денар.На СТО, затоа овластени Антигва да се соберат овие штети – кои се ballooned за речиси $200m во испрашувањето деценија – со други средства, вклучувајќи ги и нудејќи им на член на кралското семејство-бесплатно симнување од НАС интелектуална сопственост.Антигва допрва треба да се вежба ова нуклеарна опција, претпочитајќи да се продолжи дијалогот со USTR.Но, во Март, Антигва е новиот Премиер Гастон Browne предупреди дека, додека Антигва се надева дека тоа не е "принуден да се прибегне кон овие лекови," неговото трпение со USTR е непопустливост беше облечен тенка.Иако Browne има тврди дека трговијата спор има трошоците на неговиот народ $3б во изгубени приходи и платите, Антигва има направено добра верба counteroffers што ќе им овозможи на НАС за решавање на своите СТО непријателските статус преку еднократна исплата од $100.Следната недела на разговори ќе покажат дали Америка често искажуваната заложба за слободни и фер трговија е реалност или само реторика.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино блиску до albany.