сите во или пати gg покер

калифорнија казино 18 годишниот коцкање

Велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија денес соопшти дека тие соработува со социјалните медиуми компанијата Facebook, со цел за обезбедување на водство во насока на помагање на потрошувачите ограничување на коцкање поврзани со недвижности на платформа.Вклучени во водство детали за тоа како Facebook безбедносни алатки и поставувања може да се прилагоди од страна на корисниците на Facebook, да го контролираат она што е или не е прикажан во одделни корисникот Facebook newsfeed.Тоа е така затоа што се надева дека со обезбедување на овој водство, што потоа ќе им помогне да се намали ризикот од изложеност на коцкање поврзани со пораки и огласи.Овој заеднички поттик помеѓу Facebook и UKGC дојде за по Коцкање Комисија почетокот на оваа година се издадени на 'рекламирање технологија предизвик" за коцкање индустрија на почетокот на оваа година.Коментирање на вести, велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија, за Извршен директор, Нил McArthur рече: "Заштита на деца и ранливи лица се повредени или експлоатирани од коцкање е во срцето на се што работиме, кој е зошто јас се соочат со предизвикот индустријата за да погледнете како тие може да се направи подобра употреба на технологија за да се спречи коцкање поврзани со содржината и огласи да бидат видени од страна на оние поединци." "Во партнерство со Facebook за да се произведе ова упатство е добредојден чекор за нас, со цел да им понуди на потрошувачите јасни, практични совети, и се надевам дека ова ќе им помогне да се ограничи на коцкање-содржини поврзани со тие се види кога користење на платформата." Рик Кели, Заменик Претседател за Глобалната Игри на Facebook, додаде: "Facebook е посветена на поддршката на сигурна и транспарентна средина за луѓето да ги контролираат своите искуства на нашата платформа.Ние сме среќни дека нашето партнерство со Коцкање Комисијата ќе ви помогнат оператори за спроведување на рекламни кампањи одговорно, додека помагање да се заштитат луѓето кои ги користат нашите услуги." Можете да го видите целиот Facebook потрошувачки водич тука.Во 2019, Коцкање Комисијата соработува со Твитер за да се произведе слични упатство за корисници.Симон Рајт е и играч и набљудувач на онлајн казино индустрија за над 15 години.Неговото познавање на онлајн казино индустријата – за да ја вклучите спортски е масовна.Не многу луѓе имаат искуство или неговото знаење за онлајн коцкање.Неговото поклонување на фудбалот е исто така забележано.Тој има насликано неговата куќа сина (Chelsea) и иритира неговите соседи со локалните фудбалски песни на играта дена. сите во или пати gg покер.