Daytona плажа кинолошки клуб покер соба

deerfoot ин и казино базен за изнајмување

Атлантик Сити казина се соочуваат некои познат борби во последниве години, предизвикувајќи најмалку четири затвори своите врати во 2014 година. Сега, една од новите сопственици на поранешниот казино е дознаваат дека работите не може да биде било подобро, дури и кога ќе се отстрани коцкање од равенката. Stockton Универзитетот купи поранешниот Showboat Казино во декември со план да се конвертира во satellite кампусот додека се уште користат некои од објектот како јавен хотел.Сепак, дека планот не може да се симне на земјата, како Адут Забава Установи вели дека тие нема да дозволи колеџ да биде лоцирана во близина на нивните останатите казино, Труба Таџ Махал.Трамп Забава направија декларација по известување и Stockton Универзитетот и Цезар Забава на својата одлука, нешто рекоа дека тие не три месеци.Назад во 1988 година, Цезар, Трамп Забава и Установи сите пријавени за да завет дека утврди дека Showboat секогаш ќе биде управуван како казино-центар.Трамп Забава е сега вели дека тие треба да добијат "соодветен предвид" пред тоа ќе се откаже своите права според тој договор, особено поради нивната компанија е сега во стечај.Во 1988 година Showboat, Одморалишта и Таџ сите се согласија да се обезбеди за кластер на казина на северниот крај на Boardwalk [со цел да] се создаде поголема клиент сообраќај за сите три својства," Адут Забава, се вели во соопштението.
"За таа цел, три се согласија дека Showboat секогаш ќе биде управувана како прва класа казино хотел." Бидејќи на тој договор, Трамп Забава одби да се откаже своите права, дури и кога Цезар побара од нив да го стори тоа во декември.Но, покрај фактот дека тоа ќе биде против духот на заветот, Трамп Забава вели дека тие исто така се загрижени за тоа што ќе бидат поставени на местото на поранешниот Showboat daytona плажа кинолошки клуб покер соба. "Фактите се дека нашата компанија не мислам дека има колеџ следната врата да Таџ е добро за нашата компанија," казино оператор рече. "Да се има деца на возраст под 21 кој ќе се обиде да добие влез во казино и да се вклучат во активности резервирана за оние кои само 21 и постарите ќе се создаде бројни проблеми, ние не сакаме, и може да го оштетат Таџ е способност да се привлечат клиенти и да ја поврати својата финансиска здравје.Ќе не видите колеџ на Лас Вегас лента." Stockton претставници чинеше дека е запрепастен од огласот.Универзитетот претседателот Херман Saatkamp рече дека тој се уште се надева дека еден договор може да се постигне од страна на сите партии, но рече дека за тоа ќе треба да се случи во прашање на недели ако објектот треба да се подготвени за летната сесија класи.Ако тоа не може да се направи, тогаш училиште може да се продаде казино повторно daytona плажа кинолошки клуб покер турнири. "Имаме бил избоден со нож во срцето," Saatkamp рече deerfoot ин соби и казино. Stockton Универзитетот може да добие помош од веројатно извор: Флорида инвеститорот Глен Straub, најверојатно новиот сопственик на она што беше Уживаат казино.

Straub вели дека верува договор се уште може да се постигне deerfoot ин и казино базен за изнајмување. "Од следниот петок ќе има голем план најави дека се покажува како сето ова се добива врзани заедно," Straub рече, што укажува на тоа дека нешто може да се реши во следните десет дена..