Seminole казино кокос крик чад продавница

покер полна куќа стрејт флеш (straight flush

Човекот двапати обвинети за трговијата со луѓе во Лас Вегас има неговиот случај падна за вториот пат од страна на локалните власти.Најновиот инцидент почна кога една жена облечена само нејзината долна облека дојде чуварот на Диви Дивиот Запад Казино, известување таа беше нападната од страна на нејзиниот pimp.Пријава против наводната pimp, идентификуван како Rontu Ary Elam, 42, беа поднесени повеќе од една година пред.Тие беа разрешени откако жртвата ќе не соработуваат со полицијата и обвинителството, начинот на Лас Вегас Преглед-Весник објавија оваа недела.Тој бил обвинет за трговијата со луѓе, домашни батеријата со strangulation, домашни батеријата со значителни телесни штета, и принуда, во врска со 2019 случај.Претходно, Elam имаше порано трговија со луѓе и напад случај падна по што жртвата е загрижен Elam ќе го убие неа, Преглед-Весник известија.Обвинителите, исто така, падна еден неповрзани убиство случајот против Elam по сведок исчезна.Во најновиот случај, обвинителот се појавува да се остави Невада, Кларк Каунти Окружниот Обвинител на Стив Wolfson кажано Преглед-Весник.Полициски истраги на кривични дела трговија со луѓе започна во 2019 по обвинувањата.Тие доведоа до два случаи истражени од страна на Јужниот дел на Невада Трговија со луѓе Task Force.Во еден од овие, жената кои се среќаваат на security guard наводно "беше удирани со тупаници во устата и исфрлена од maroon 4-врата Линколн седан," полицијата уапси извештај за Elam рече seminole казино кокос крик чад продавница. "(Таа) рече таа беше погодена од страна на нејзиниот pimp и фрлени од возилото, бидејќи таа не го прават она што таа требаше да." Пред таа да се исфрлат од автомобил, Elam исто така, наводно, биле удирани со тупаници од неа.Таа имаше повреди на главата и изгубена свест, жената подоцна изјави полицајци seminole казино кокос крик морски бафет.

"(Таа), исто така, рече Elam беше нејзиниот pimp и биле трговијата со луѓе на нејзината од април 2019," апсењето извештај понатаму наводи.Во друг инцидент, Elam наводно strangled и нападната жена.Тоа беше јасно, ако тоа е исто женски жртва или некој друг.Во овој случај, жената претрпе модринки и оток левото око.Предниот дел на забот беше водат за исчезнати seminole казино кокос крик недела бранч. Elam погоди неа бројни пати сите над нејзиното тело, се става рацете околу нејзиниот врат кои ограничени нејзиното дишење, до точка на губење на свест," полицијата и понатаму се тврди во извештајот.Оваа жена биле уапсени за проституција.Таа не сакаат да им помогне на полицијата во истрага, бидејќи "таа беше плаши Elam ќе го убие неа и дека полицијата не би бил во можност да ја задржи безбедно," полицискиот извештај, цитирани од страна на Преглед-Весник, додава покер полна куќа стрејт флеш (straight flush.

Elam ги негираше обвиненијата.Во претходниот инцидент, Elam откако беше обвинет од 2005 година убиство, Преглед-Списанието рече.Тој случај, исто така, беше разрешен во 2007 година, се вели во извештајот.Дека убиствата поврзани со фатални снимање на Рузвелт "Г-дин Изгледа" Hines, 30-годишниот рапер, кој беше убиен надвор од Лас Вегас музичкото студио, Преглед-Списанието рече.Сведок, во тој случај, исчезна и беше очигледно се плашат да сведочат, во извештајот се додава.Повеќето секс случаите на трговија се гонети од страна на локалните судови во Невада.Што функционира надвор на околу 60 до 80 годишно, Преглед-Списанието рече.Дури и така, трговијата со луѓе не беше вклучен како држава криминал до 2013 година. Во 2020, рекордни осум случаите на трговија се поднесени од страна на американската адвокатска канцеларија за Невада во локалната федералниот суд.Имаше само една во 2019 и никој во 2018, во извештајот се додава.НИ Адвокат Никола Trutanich неодамна вети дека ќе го задржи притисокот на секс трговците во текот на оваа година.И официјално, Невада законот забранува проституција во Лас Вегас и на друго место во Кларк Каунти.Но, бидејќи на COVID-19 појава, некои од вработените во државата е ограничен број на лиценцирани, shuttered бордели (ниту еден од нив се во Кларк Област) почнаа да нудат секс нелегално, според неодамнешната Асошиетед Прес извештај. покер полна куќа vs 4 од вид.