може да се направи пари несреќа коцкање

она што е џокер вредност во blackjack

Рејтинг фич Услугата се мери во на Цезар Забава Корп е, планира да потроши $146 милиони евра за да го реконструирам Сметка е Gamblin' Сала и Салон, велејќи петок имаше "circumspect поглед" на проектот.Цезар, која е сопственик на 10 казина на или во близина на Лента, сака да реконструирам Сметка е, се наоѓа на агол на Лента и Фламинго Булевар, кој вклучува додавање на базен и ноќен клуб – управувани од страна на Drai за Управување Group – на покривот на казино. "На Drai е финансирање е во согласност со Цезар' повеќе скорешните трансакции на резба од средства или продавање на средства од Цезар Забава на фондот (капитални расходи) во насока на ревитализација на компанијата Лас Вегас портфолио на средства," Фич игри аналитичар Мајкл Paladino се вели во извештај за инвеститорите.Цезар планира да ја реконструирам на 198 хотелски соби и 17,200 квадратни метри казино во Законот е.Имотот, порано познат како Barbary Брегот, беше отворена од страна на Мајкл Gaughan во 1979 година може да се направи пари несреќа коцкање.
Во близина, Цезар е трошење $550 милиони На Linq, а 300,000 квадратни метри трговијата на мало, јадење и забава област која вклучува 550-нога-високи набљудување тркала како свој централен.Проектот вклучува redevelopment на Империал Палас како Quad Одморалиште и Казино она што е џокер вредност во покер. Paladino рече Фич беше загрижен со способноста на Законот е проект "на рампата до степен до кој тоа ќе биде во можност за поддршка (на) долг услуга на самостојна основа, како и слабата кредитна профил на Цезар Забава." Цезар Забава има речиси$20 милијарди долари во долгорочни должнички, највисокото слика на сите игри на компанијата она што е џокер во покер. "Со оглед на романот природата на проектот и значителна реконструкција на целни купувачи демографски, Фич верува било прогноза е предмет на значителна варијанса," Paladino рече.Во септември, Фич објави негативниот извештај на Цезар дека изрази загриженост во текот на компанијата должнички обврски, па дури и така, навести дека компанијата би можел да ги преземе некои од типот на стечај преструктуирање напори.Цезар функционери жестоко негираше дека компанијата ќе мора да преземе тој чекор.Компанијата го прошири својот главен долг период на доспевање во 2015 година она што е џокер вредност во blackjack. Цезар Забава се очекува да го затвори продажба на нејзините Harrah ' s Св.
Луј за $610 милиони денари во ноември да Penn national Игри.На најголемиот дел од средствата, најверојатно, ќе бидат потрошени за проектот за капитални расходи и одржување на компанијата Лента места.Фич доделени 'Б-/RR2' оценка до $185 милиони евра во предложениот термин кредити се издадени од страна на Цезар.Претходно овој месец, Цезар Претседател Гери Loveman кажано аналитичари и инвеститори, присутни на Глобалната Гејминг Експо дека компанијата планира да се преземат за проширување и реновирање на проекти во неколку од компанијата пазари, вклучувајќи го и Лента. ресторани се отвораат во winstar казино.