е империја казино отворање наскоро

јас треба да ги користите сите ram меморија слотови

Во текот на кварталот, ние повторно се генерираат силни парични текови низ сите на нашите операции, со цврст раст и во Макао и Лас Вегас," Лас Вегас Песоци претседател и главен извршен директор, Шелдон Adelson, се вели во конференциски повик со инвестиции аналитичари по објавувањето на групата првиот квартал 2017 резултати.р Adelson додаде: "По предизвикувачки период, Макао пазарот е во пораст, повторно, и неговата стапка на раст беше забрзување за три последователни квартали.Нашите Macau операција е доживува силен раст во двете нашата маса игри и не-игри сегменти." e рече прилог во септември на Parisian Macao (на сликата) на компанијата портфолио во Макао им помогнал на Песок Кина Ltd – Лас Вегас Песоци' Macau подружница – да дава посетител раст од 30 проценти низ нејзиниот имот портфолио и да се зголеми хотел вработување нивоа од 440 основа поени во однос на годината пред квартал.s a Хонг Конг-листата фирма, Песок Кина нормално извештаи своите приходи под меѓународните стандарди за финансиско известување (МСФИ).На U. GAAP броеви беа цитирани како дел од консолидираните приходи на неговиот родител, САД-базирани Лас Вегас Песоци.на возен чип пад на имотот казино е US$983 милиони евра, со не-тркалање чип победи процент на 18.2 проценти.Возен чип том е US$3.72 милијарди долари, со тркалање чип победи процент на 2.82 проценти.Слот рачка беше US$854 милиони денари за кварталот.ynn Палата е Cotai сопственост управувана од страна на Дин Места Ltd, и беше лансиран во август 2016 година, само еден месец пред Parisian Macao отвори своите врати.орган Стенли аналитичари Praveen Choudhary, Алекс Poon и Томас Ален додаде во своите answer: ___________________________ note: "Во првиот квартал 2017, Parisian EBITDA е US$30 милиони денари, или 27 отсто пониска од Палатата, главно поради Parisian е ВИП приходи само една третина од Палатата е, додека масовната приходи се слични." uring на конференциски повик со аналитичарите, Роберт Голдстејн, претседател и главен оперативен директор на Лас Вегас, Песоци, рече фирмата беше во потрага по проширување на својот удел на пазарот во ВИП игри сегмент е империја казино отворање наскоро.

"Ние сакате да бидат повеќе вклучени во тој сегмент," Г-дин Голдстејн рече. "Ние треба да се прави подобро," додаде тој.rokerage Sanford В е империја казино yonkers ny отвори. Bernstein Ltd се вели во забелешка коментирање на Песок Кина првиот квартал перформанси дека фирмата имаше "дадени релативно во линија резултати на приходите и EBITDA во споредба со нашите проценки, но малку победи консензус".nalysts Vitaly Umansky, Жен Гонг и Јанг Xie додаде: "VIP бруто игри на приходите беше полесни отколку што имаше предвидени со раст понизок од нашиот пазар проценка четврт-на-квартал (-2 проценти наспроти +8 проценти проценка за пазарот).Бруто-маса игри приходи, сепак беше подобро отколку што се очекуваше, со раст подобро отколку на пазарот четврт-на-квартал (+5 проценти наспроти +2 проценти проценка за пазарот) на стабилна премиум маса раст (+ 30 проценти од четврт-на-квартал).р Голдстејн дополнително рече за време на конференциски повик дека тековните активности за подобрување на инфраструктурата во Макао ќе биде од корист за понатамошен раст на целокупниот Cotai пазарот.Тоа е повикување на бројот на јавниот сектор проекти, вклучувајќи: Хонг Конг-Zhuhai-Macau Мост, веројатно за да го отворите во 2018; Macau доаѓа нов Pac На Ферибот Терминал на Taipa, поради лансирањето во тековниот квартал; и континуирана експанзија на Кина високо-брзински железнички мрежа која ќе вклучува нови линкови до Macau е соседните копното град, Zhuhai.како Вегас Песоци има покажува силен интерес за инвестирање во Јапонија.Г-дин Adelson повторно се споменува земјата во текот на првата четвртина конференциски повик со аналитичарите.Тој додаде тој имаше информации од неколку извори кои Лас Вегас Песоци беше "пред други конкуренција како земја кандидат за членство за да се добие [на] integrated resort одобрување" на тој пазар, откако казино игри е сосема legalised.р Adelson исто така изјави дека фирмата беше во потрага на други места во Азија "за долго време" во однос на можните проширување, но "тие не се движат дека брзо".Тој спомна случајот на Виетнам, за кои неодамна одобрен законодавство отворајќи го патот за одбраната на домашните казина да се прифати облози од Виетнамски коцкари, за судење тригодишен период треба да онлајн коцкање се забранети. #8220;Ние не сме секогаш во љубов со условите на три-годишен тест период," Г-дин Adelson рече. "Ние не сакаат да трошат милијарди долари и да се најде во три години тие го смени својот ум и тие не се случува да им овозможи на локалното население.Па ние ќе сакате да се види како оди тоа." арина Bay Песок "продолжува да биде клучно средство за истакнување на компанијата integrated resort модел, кој може да го искористиш во други меѓународни пазари", Велс Фарго Хартии од вредност ДОО аналитичар Камерон McKnight се вели во имајте на ум следново Лас Вегас Песоци' резултати најава.e додаде дека имотот е normalised EBITDA на US$388 милиони евра беше "во пресрет на очекувањата на US$351 милион евра".uring на конференциски повик со аналитичарите, менаџмент на Лас Вегас, Песок потврди тоа беше уште бараат да продаде дел од трговски центар на Марина Беј Песоци, но истакна процес е се уште во својата "многу рано" фази.Според претходните коментари од Лас Вегас Песоци' управување, фирмата се очекува да се дојде меѓу НАС$3 милијарди долари и САД$3,5 милијарди од продажба на 49 проценти од акциите во трговскиот центар. јас треба да ги користите сите ram меморија слотови.