бар на ongles geant казино ла вљубените

ff14 го отклучите нормално рација рулет

Конор McGregor ќе се чекор во Octagon за прв пат во 15 месеци, во саботата, кога тој се качува на ветеран кавгаџија Доналд Cerrone во главниот настан на UFC 246 во Лас Вегас. McGregor се смета за значаен омилен наслов во welterweight рунда, со DraftKings Sportsbook листата на Ирец како -335 омилен над "Каубој" Cerrone (+260).Последен пат McGregor (21-4) бореле во UFC, тој беше изгуби од страна на Khabib Nurmagomedov во четвртиот круг на нивните лесни првенство навалување во UFC 229. Дека борбата е најдобро запаметен по тепачка по рунда, во кој имаше и Nurmagomedov и McGregor хит со казни и суспензии од Невада регулатори.Сега, McGregor го прави своето долго-очекуваното враќање против уште една од најпопуларните борци во UFC.И додека неговото година надвор е исполнет со контроверзии, тој вели дека навивачите се случува да видите нова Конор McGregor, оној кој е посветен на одлуки враќање на величината во 2020 година. Сакам да бидам најдобрата верзија од себе," McGregor рече, преку Албакерки Весник.

"Секој е велејќи дека тие сакаат стариот Конор, на Конор кои се бореле во 2016 година, на Конор кои се бореле Еди [Alvarez].Јас се чувствувам јас сум во подобро место од тоа.Имам подобро вештина сет од тоа.Јас сум повеќе за искусни.Тоа е сигурно возење на рудникот, за да биде подобра верзија на себеси." Cerrone (36-13) има долга и storied кариера како фаворит во UFC, дури и ако тој никогаш доста се смета за еден од најпознатите елитни борци во светот.Тој не еднаш се добие насловот застрелан во 2015 година, се губи во нешто повеќе од една минута да Рафаел dos Anjos во лесен првенство рунда.Вознемирен победа над McGregor може да се добие Каубој назад во звање кандидат еден повеќе време на возраст од 36 бар на ongles geant казино ла вљубените. Но, победи или изгуби, Cerrone ќе имаат корист од добивање на на шанса да се бори против UFC најголемите нерешено.Ако сте барајќи од мене ако јас повторно да се направи договор, да, јас го направив.Па благодарение на Конор, цениме дека," Каубој изјави на новинарите во четвртокот. "Но се движи напред со мојот следните шест борби, тие се сите пари се бори.Така, тоа е не само овој.Ние направивме договор каде што не сите од нив.Јас сум поттикна." Како популарен како McGregor е, таму ќе биде доста голем дел од UFC фан база – можеби дури и на мнозинството – кој ќе биде навиваат за Cerrone за да го добиете она што ќе биде најголемата победа на неговата кариера.Ако тоа вознемирени се случува, Каубој, вели тој, ќе бидат повеќе од среќни да го стартувате назад против "Познат." "Јас би, затоа што не ми е гајле," Cerrone кажано ММА Junkie на прашањето за потенцијални реваншот.
"Јас би сакал да добие право повторно и се во таму во Март.Така да, [јас би го направите итен реваншот]." Многу поверојатно сценарио, сепак, е дека McGregor добива најдоброто од Cerrone, веројатно во почетокот на круга бар на ongles geant казино nimes. McGregor е веројатно да биде во можност да се преоптоварат Каубој во она што е веројатно нема да биде впечатлива натпревар, како Ирец треба да биде во можност да се запре неговиот противник од преземање на борбата на земјата, каде Cerrone може да имаат предност.Додека Каубој би можеле да имаат шанса да биде на новак борец во круга подоцна, тоа е повеќе веројатно дека McGregor наоѓа начин да се заврши работи надвор во првите неколку круга – нешто што е предвидено во leadup на борбата.
"Тешко е да не се почитува Доналд сега во оваа фаза.Тој е мојот однос," McGregor им кажа на новинарите бар на ongles geant казино jas de bouffan. "И за Мистика Mac предвидување, тоа ќе биде КО." ff14 го отклучите нормално рација рулет.