Apprendre ле покер pour les nuls

она што е muck значи во покер

Многу акција и големо име изненадувања Настани, 6, 7 и 8 од Светската Серија на Покер во Азија Пацифик покер турнеја завиткани во Круната Melborne во Австралија оваа недела.Новиот Настан 6: $1,650 купи-во 8-Игра Дилер Избор виде младиот Австралиски, Rory Млади, победи покер ветеран Сем Khouiss во главите-up преземање на $42,720 врвот награда WSOP и неговиот прв златна нараквица apprendre ле покер pour les nuls.
"Се чувствувам прилично среќен токму сега!" Младите рече по победа apprendre les база на покер. "Мислам, јас сум многу изненаден, бидејќи јас не знам како да се игра неколку игри многу добро [sic], кои доаѓаат во настанот.За среќа на игри јас не играат добро [sic] само не беа избрани, кои често." Настанот 7: $2,200 Шест-Max No Limit Hold ' em видов Австралиската 25-годишниот готовина игра мелница Александар Антониос собори Фил Hellmuth, негирајќи Hellmuth неговите 14 WSOP златна нараквица и ставајќи го четвртото место во финалето табела пласман.Антониос продолжи да се соочи со Мајкл Tran во главите-up новите победници за плати проверка на $128 784 apprendre les combinaisons du покер. "Очигледно е тешко да се победи една нараквица," Антониос рече она што е muck значи во покер. "Луѓето како Фил биле околу 25 години и имаат само го освои 13." Настанот 8: $5,000 8-Игра Мешани Настан домаќин на една од најтешките области во серија, до денес се состои од две играчи со две нараквици секој, на WSOP главниот настан победник и 2014 година е најплодните WSOP casher.Главите-up битка помеѓу Скот Clements и Џорџ Danzer, и играат за трето WSOP нараквица, видов Danzer земе наградата од $84,600 она што е mucking во покер. Конечна табела notables вклучени два-време WSOP хривнија победник Скот Clements, WSOP главниот настан шампион Џонатан Duhamel и Ismael Bojang, кој го направи евиденција кршење 13 WSOP пари во една година.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година она што е mucking рака во покер. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected]