дел лаго казино отворени работни места

она што е 3 на еден вид во покер

По милијардер Сер Ричард Branson купени на Хард Рок Hotel & Casino во Лас Вегас, тој најави дека имотот ќе стане Богородица Хотели во Лас Вегас.Трансформацијата, вклучувајќи ажурирања на местото на одржување е хотелот соби, се очекува да се заврши некаде оваа година, но тоа сега се чини дека тие планови се да биде одложен.Според Игри Денес, конечниот допира се направени за да го новиот распоред и имотот ќе останат непроменети до некаде на почетокот на следната година.Ричард "Boz" Bosworth, претседателот и извршен ДИРЕКТОР на JC Угостителство и Хард Рок Hotel & Casino, објаснува, "имотот е проект рокови беа течност и обемот на проектот продолжи да се проширува.Врз основа на дополнителни подобрувања кои ги имаме идентификувани, рокот да почнат да работат е променет до почетокот на 2020 година." Тој додава, "Значајни градежни активности остануваат 10 месеци далеку и имотот ќе останат отворени за бизнис, без било какви прекини на нашите гости и членовите на тимот преку Супер Боул на 2020 година." На Хард Рок Лас Вегас е икона на Гревот Градот од 1995 година дел лаго казино отворени работни места. Местото на одржување се случува да се земе целосно искористување на одложувања и е воведување на неколку промени за да привлечат внимание, додека официјалниот handoff се случува.Овој петок, тоа е воведување на нов базен искуство со нејзините Дишат Базен Салон, ексклузивен и софистицирани дуо на базен области со неверојатен поглед на Лас Вегас Лента, како и одморалиште тропските оаза.Заеднички, Хард Рок музичка салонот, се случува да видите некои мерки, како и.Откако се реновираат 10 години, тоа се случува да се добредојдовте на "целосна чеша од светска класа забава," вклучувајќи ги и "македонски поп-рок бенд Во 1975 година (април, 16); комичар, Џеф Данам (април 26); рапер Сок WRLD (Мај 3); Холивуд Вампири, кој Алис Купер, Џони Деп и Џо Пери (10 Мај); Grammy-номиниран Сноу Патрол (Мај 18); RBRM Боби Браун и Бел Biv Devoe (15 јуни)." Исто така поставени да се премине на сцена оваа година ќе биде Јуда Свештеник и Coheed and Cambria во јуни.Септември 5-8, Заеднички ќе биде домаќин на Шестиот Годишен извештај Голема Блуз Бендер, настан кој го слави блуз, неговата музика и неговите корени.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што е 4 аса се нарекува во покер.