казино во вест мемфис тенеси

чуда со остаток места надвор од civ 6

Ли Дејви продолжува својата конфесии серија со уште некои приказни од Светската Серија на Покер (WSOP), овој пат на црева врз основа поглед на евиденција кршење Милионер Создателот.Кој сака да биде милионер?Јас не.Пред изгубив верба во Бог, и јас ќе клекнете на мојот кревет и да се моли дека еден ден јас ќе стане милионер.Јас веќе не се моли, во традиционална смисла на зборот, но кога ќе се фрли сол во текот на моето рамо, или кубат на eyelash од лицето на некој близок, јас често ги собереш оваа стариот класичен надвор како мојот избор на сон јас би сакал да се обистини.Кога бев во Средно Училиште јас бев еден од училиштето ѕвезда изведувачи, и една година јас беше побарано да се пее дует со девојка се нарекува Клер Barnett.Песната?Кол Портер е класичен Кој Сака да биде Милионер?Па нема начин што требаше да го пропушти овој настан.Само еден проблем.Имав одлучено дека јуни е конечно нема да биде месец кога добив моите финансиски срање заедно.Животот на трошат повеќе отколку што заработил беше завршена.Имав строги буџет и $1,500 купи-во не беше во excel за табеларни пресметки.Лист.Никогаш не сум се допадна идејата на барање на луѓето ако тие сакаа парче од моето делување.По сите, зошто тие би сакал?Јас не се имате било какви значајни резултати во живо да восок лирски за, и јас едвај дојде времето да се игра овие денови.Јас, исто така, ја најдете една по малку belittling.Тоа е една форма на молат, и јас не се чувствувам удобно да го прават тоа.На крајот решив да се проголта мојата гордост и б.м на Facebook и на Twitter за да побара поддржувачи.Јас се продаваат 60% од моите акција, и тоа беше во ред со мене.Јас дури и одлучи да игра во WSOP настани без да се има на моето акција.Впрочем, мојот кофа листа вели: "Победи на WSOP нараквица," не", Победи на WSOP нараквица и срање тон пари." Бев нервозен што доведува до настанот.Јас секогаш сум.Не е важно дали тоа е WSOP или локалните казино.Пеперутките се секогаш доаѓаат надвор да играат.Тоа е кул со мене.Јас сум надвор од мојот удобност зона, и само со стекнување на повеќе искуство, ова ќе се промени.Јас земам седиштето на време.Како изгледа да се биде норма ние не започне на време.Јас се караше.Мислам дека за моите време на железничката пруга и на луѓето бедна однос кон добивање на возовите да се кандидира на време.Не постои причина зошто треба да се биде неколку минути доцна.Ниту еден.Ако играчите не се во нивните седишта, тогаш тоа е тешко срање.Се справи оние ебат картички.Јас скоро не направи почетна време на себе по скоро се decapitated со Фризби.Потоа видов кучето се обидува да грпка некој на железница.Таа зеде неколку секунди за сето тоа да се направи смисла.Инјектирање на забава во покер.Кучињата кои би можеле да го фати WSOP Фризби е.Кој мисли на таа идеја?Ова куче мора да бил несмасен, или нешто, затоа што гледав него, за пет минути и тој не фати срање.Претпоставувам дека единствениот начин на куче може да се искупи самиот е да се има срање.Сега која би била смешна.Тој не можеше да дури и се пречи за да се произведе turd.Мојата маса е голема.Јас немам идеја кои се тие, но брзо тенко парче и знам дека јас сум добро.Џеј Farber е flexing неговите мускули на масата да ми право, Енди Frankenberger се крие зад неговата нијанси пред мене, и Џонатан Duhamel е преземање на слики со навивачите на левата страна.Јас ги собереш џеб eights и да победи на првиот тенџере.Јас сум, сигурно кажа дека мојот живот сега ќе се заврши, бидејќи тоа е секогаш лоша среќа да победат во првиот лонец.Ебати тоа.Јас ќе земе нешто што ќе дојде мојот начин, добра среќа или лоша среќа.Во овој момент јас би сакал да кажам дека јас не сум суеверна, но тоа ќе биде на товар на bollocks.Како почнавме да се игра сфатив дека мојот автоматски начин на размислување почна да се удар.Почнав да се види визии за мене се губи.Се жалат за моето лошо отчукувања.Да се грижиш за тоа дека јас никогаш не се добар почеток.Се прашуваат зошто секој е luckier од мене?Јас брзо да почнат извикувајќи, "картите ќе дојде; парите ќе дојде.Картичките ќе дојде; парите ќе дојде." Јас направив ова за следните два дена, секој пат кога една од оние негативни мисли инвазија на теренот казино во вест мемфис тенеси. "Седиште Отвори 91" Сме биле игра за пет минути.Момчето да го остави на мене е Talker.Мразам Talker е.Покер свет се чини дека да бидат обединети во поддршката на повеќе табела разговор.Јас велам ебам тоа.Никој некогаш има нешто интересно да се каже, и јас се обидувам да се концентрира на игра.Спаси зборува за бар потоа.Ова е игра време.Случај во точка казино во вест мемфис tn.

"Од каде си?" Го прашува Talker вонг лак choy ѕвезда казино. "Велс, во велика БРИТАНИЈА." Неколку раце помине во тишина. "Е Велс во Лондон?" "Не бе.Велс е една држава." "Дали сте виделе на Кралицата?" "На ТВ?" "Не, во реалниот живот?" "Не." "Вие не сте виделе Кралицата и ќе живее во Лондон?" "Јас живеам во Велс." "Во Англија." Во секое време.Секој крвава време.Еден човек стои нагоре на табелата пред мене.Јас мислам дека тој мора да биде", сите во " бидејќи неговите раце се на главата.Тој е облечен во Nike Маичка со слоганот "Devilfish" на предната страна.Сега тоа е она што јас го нарекувам голема ебат спонзорски договор чуда со остаток места надвор од civ 6. PokerStars добие Рафаел Nadal, и Најк се Дејв Ulliot.Почекајте една минута.Жал ми е што се вели 'Ѓаволски." На Милионер Создателот Патувањето Продолжува Утре во Дел 2 Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre wonka слот машина за продажба.