слот машини страв од бога

покер ѕвезда стан не работи

Paddy Power Betfair (PPB) има рече дека загубите направени од страна на неговиот НИ работење, FanDuel Група, има принудени тоа да го ревидира своите приходи outlook за годината.Во меѓувреме, профитабилен Светското Првенство успеа да се надомести поголем обложување даноци во Австралија и разочарувачки приходи од коњски трки слот машини страв од бога. PPB рече дека очекува својот полн година EBIDTA да биде помеѓу £460 милиони евра и г 480 милиони ($593 милиони и $619 милиони денари), надолу од претходната проценка на г 470 милиони евра за да £495 милиони ($606 милиони $638 милиони евра), што predated на FanDuel се справи.Веста предизвика акциите на компанијата да се натопи четири проценти на Лондонската Берза во средата слот машини фрлени во њујорк харбор. PPB тргна на flurry на инвестиции во Америка од САД Врховниот Суд ја отфрли сојузна законски забрани спортски обложувања.Судската одлука Да го поплочи патот за одделни држави да се легализира и се регулира спортски книги, и PPB е во потрага да се остварат.На FanDuel стекнување беше финализиран минатиот месец, со дневен фантазија спорт операција спојување со PPB е Американски рака Betfair НАС слот машини даблин за продажба. PPB ќе се користи FanDuel е НИ бренд признавање како отскочна во новите НАС спортски обложувања пазари покер ѕвезда стан не работи. FanDuel не очекува да има материјално влијание врз PPB заработувачка.Ирскиот-Британската букмејкер рече кога договорот е објавен на DFS сајт беше "широко breakeven" пред секое понатамошно вложување во САД спортски обложување на пазарот.Но PPB рече во средата во комбинација за бизнис би се lossmaking во втората половина на годината се должи на "seasonality на дневни фантазија бизнис, кој има високо ниво на маркетинг на почетокот на МАК сезона во септември и октомври, и лансирањето на спортско обложување бизнис." Но PPB извршен ДИРЕКТОР Питер Џексон додадена на компанијата беше оптимист, не само за спортско обложување во САД, но, исто така, коњ тркачки, кој беше лоша изведувач во земјата.Ние сме многу возбудени околу можностите во НАС и ние имаме многу добро воспоставени коњ тркачки бизнис во тој пазар во TVG [PPB е коњ тркачки и обложување TV network], поткрепа на клиенти во тој бизнис, но исто така да го продаде трки во новата генерација на punters во САД кои доаѓаат и ги користат нашите интернет услуги за обложување на други спортски," тој рече.Џексон исто така, одигра одредување на влијанието на владата на велика БРИТАНИЈА е драстични намалувања до максимум удели на фиксна шансите обложување терминали ќе имаат на компанијата е продажба на мало бизнис.Со помалку земјиште-врз основа на вложување продавници од главните конкуренти како Вилијам Хил и Ladbrokes Корали, PPB е помалку се изложени на последиците од реформите, кои ќе се види најмногу облози на машини curbed од £100 ($129) само £2 ($2.58). покер ѕвезда бонус париз sportif.