табела планина казино поштенската адреса

е орел помине казино отворена сега

EPT Малта главниот и високиот roller настани се заклучи Ја сесијата Европската Покер Турнеја Малта заврши овој викенд, склучување успешен турнир на Медитеранскиот остров со 5,000 € NL Hold 'em главниот настан и возбудлива Euro10,000 buy-in High Roller.Главниот настан привлече 895 записи, генерирање на награда басен на Еврото 4,340,750, и тоа кулминираше во 14 часот конечна табела оспорувани од страна на Жан Montury и Valentin Messina, и од Франција; полски играчи Dominik Panka и Реми Wyrzykiewicz; Стефан Schillhabel и Hossein Ensan на Германија; Хавиер Гомез Zapatero од Шпанија и чешка аце Antonin Duda.И покрај scintillating перформанси, Dominik Panka се нашол наслов за излез на третото место, расчистување на магацините за сите француски главите нагоре помеѓу Жан Montury и Valentin Messina.Дуото направи исецка справи пред повторно да играат, се согласил да ги преземе околу 600,000 Евра apiece и оставете 100.000 Евра и трофејот на маса за победник.На главите нагоре акција што следи, со Montury држи мало чип предност, се покажа како 147-рака маратон кој само што заврши во раните утрински часови.Две утврдуваат и талентирани играчи отиде на тоа во swingy и агресивни судирот на кој настапуваат барем половина дузина all-in, но на крајот тоа беше Montury кој прв изграден 2 1 олово, а потоа изгубат своите сограѓани Французинот да се тврди дека Евра 687,400 врвот плати-ден и му оддава почест табела планина казино поштенската адреса.
Messina е второпласираниот однесе дома беше Евра 615,000, а остатокот на конечната табела плати испис изгледаше вака:Dominik Panka Евра 347,300Стефан Schillhabel Евра 260,500Хавиер Гомез Zapatero Евра 205,300Hossein Ensan Евра 153,700Antonin Duda Евра 108,200Реми Wyrzykiewicz Евра 76,000Во Euro10,000 buy-in High Roller, НИ покер про и интернет аце Дејвид Peters зеде главната награда и му оддава почест по победата над Иван Luca на Аргентина во напната главите нагоре.Натпреварот привлече поле на 304 кој создаде награден фонд од над 3 милиони Евра и е овозможено 39 играчи за готово.Надолу до крајната табела акција, преживеаните биле Дејвид Peters, Иван Luca, Viacheslav Goryachev од Русија, Artem Metalidi и Игор Yaroshevskyy од Украина, велика БРИТАНИЈА играч Чарлс Carrel, Ник Petrangelo од САД, и француски аце Силвиан Loosli.Последните двајца играчи стои беа Peters и Иван Luca, кој безуспешно се обиде да стигне до сека договор пред да се фатат за бизнис, со Американските држи 2 1 чип доведе која тој брзо се применети во победа, тврдејќи дека Евра 597,000 првата награда, му оддава почест и многу убаво Slyde се види.Тоа беше неговиот најголем плати-ден уште во кариерата има виделе млад Американски да победи $3 милиони денари на интернет и дополнителни $2 милиони играње во живо турнири.Други конечна табела плати испис беа:Иван Luca Аргентина Евра 397,000Viacheslav Goryachev Евра 290,500Artem Metalidi Евра 234,500Чарлс Carrel Евра 183,800Ник Petrangelo Евра 139,000Игор Yaroshevskyy 102,000 ЕвраSylvain Loosli 75,000 ЕвраНикола Г'Anselmo Евра 62,200 Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година табела планина казино големи пари. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] табела планина казино престапна година.