е орел помине казино отворен денес

леле класичен max удар слотови

Се чини cyberfraudsters се насочени Venmo сметки кои припаѓаат на познатиот професионални покер играчи.Двете Daniel Negreanu и Ерик Seidel се сврте кон Твитер оваа недела да пријават дека биле жртви на хакери кои беа украдени илјади долари од својата сметка на PayPal во сопственост на плаќања платформа е орел помине казино отворен денес. Negreanu беше особено оштетениот дека секој кој имаше отстапен на неговата сметка за $15k подоцна имаше gall да се обидете да го користите да се плати $43 кабината возење.Вие само украл $15k пријателе, и се уште треба да добие мене за $43 повеќе?Ain ' t you a piece of work.

— Daniel Negreanu (@RealKidPoker) 25 ноември, 2020 Seidel одби да се спомене колку тој имаше изгубено.Но, тој откри дека хакери мораше некако да се промени адресата за е-пошта поврзана со неговата сметка.Во времето на неговиот твит, тој беше имаат проблеми со постигнување Venmo за поддршка на корисниците е орел планина казино отворен денес. "Безбедноста на клиентите информации за сметката секогаш е врвен приоритет за Venmo и PayPal, и ние ги преземе сите неопходни чекори за да ги заштитиме нашите клиенти," PayPal портпарол изјави загрижени Блумберг, кое прашува во име на играчите леле класичен makro опремување на слотот. "Ние ги земаме овие ситуации многу сериозно и да работат брзо и напорно за поддршка на клиенти, се ублажат влијанието, и решавање на ситуацијата ако прашања се појават." Тоа не е случајно што Negreanu и Seidel беа насочени.Две висок профил бројки се меѓу највисоките заработка покер играчи на сите времиња, на бројот три и четири, односно, во сите времиња пари листа. Negreanu бруто живеат турнир заработка надмине $40 милиони евра, според Hendon Моб база на податоци, додека Seidel е се само под тоа.Покер играчи често се плен за cybercriminals бидејќи на високо публицитет турнир победи и перцепцијата тие се парични богат.Добрите вклучувајќи Кевин McPhee, Ден Смит, и на најголемите женски пари победник, Ванеса Selbst, ги имаат сите неодамна објавија да бидат погодени од cybertheft.Минатата година, дански играч Петар Jepsen, поранешен Европската Покер Турнеја победник, бил осуден на четири години затвор и парична казна €3.5 милиони ($4.2 милиони американски ДОЛАРИ) за измама.Тој беше прогласен за да имате инсталирано софтвер на лаптопи на колеги про играчи кои му овозможиле да ги видат своите дупка картички леле класичен max удар слотови. Negreanu е четка со scammer капи исклучи тешка недела за Канадскиот-роден играч.Тој е во моментов се ангажирани во онлајн главите-up злоба натпревар со другите outspoken социјалните медиуми influencer Даг Polk.Двајцата имаат bickered јавно на интернет за години, и оттогаш Negreanu, а PokerStars амбасадор, ја бранеше својата работникот одлука за зголемување на гребло структурата на неговите игри леле класичен max debuff слотови.

Polk е онлајн главите-up парични специјалист и затоа беше омилен случува во многу публицитет натпревар против Negreanu, чија форте е во живо турнири. Negreanu првично се одржа своја — до оваа недела, кога Polk почна да се повлече во водство.Како на четврток, Polk беше предводена од речиси една четвртина од милиони долари — која е причината што $43 кабината возење веројатно се чувствува како последна капка за Negreanu.Оваа Канадски џокер не можеле да се УТВРДАТ ВО КУРВА КУЌА СО ТУПАНИЦА ПОЛНА ИСКЛУЧУВАЊЕ 100$ Billz Што по Ѓаволите е на ДАНИЕЛ NEGREANUS ГЛАВАТА ?ROADKILL е онлајн покер правна во канзас.