е онлајн покер правна во мејн

кристал bay казино концерт распоред

По седум недели на пребивање позитивни придобивки во МАК, sportsbooks конечно доби вкусот на сопствената медицина во Недела 8 како и речиси секоја јавна тим на одборот, испраќање книги на нивните губење на првиот викенд на МАК сезона.Влегуваат во неделата, во јавноста се чинеше да се направи својот ум дека тоа ќе се стави пари на нивните омилени тимови.Што значи San Francisco 49ers, на Денвер Broncos, Њу Орлеанс Светци, New England Patriots, и Green Bay Packers.Таа вера беше награден во вид, многу досада на книги, многу од кои haplessly седнаа наоколу за да види една јавна тим покрие еден по друг во различни околности.Тоа не е важно дека некои линии биле напумпани за да добиете некаква акција од друга страна, особено Денвер е -13.5 линија против Вашингтон (Redskins.Јавниот стави својата вера на сите поделба на лидери и во тоа, валани на вид на позитивни недела дека тоа hadn ' t од минатиот декември.Попладне игри на сите отиде на јавноста со Светиите лесно покривање на -10.5 се шири против Бивол Записи, проследено со Pats враќаат да ги преземе -6.5 се шири против Мајами Делфини, по што на нивните потпетици за навидум целата игра.Тоа не помогна дека San Francisco 49ers и Денвер Broncos опфатени нивните -16 и -13 се шири, исто така, и во убедлив начин.За да додадете навреда за повреда, во неделата Вечерта Фудбалски натпревар помеѓу Packers и Минесота Викинзите, се покажа како конечен црниот дроб шут кои го донесоа на книги на своите колена.Тоа не е важно она што на линија беше – тоа почна на -10 и падна на -7 пред kick-off – јавноста беше возеше на арм на Арон Роџерс и за играта да ја погоди 47.5 Завршена.Марфи е Закон, се покажаа во бизнисот во текот на викендот, како Packers не само опфатени лесно, но, исто така, handily зеде надолу над, пребивање многу победа parlays дека имаше книги се прашувам дали ова е сериозен случај на Трик или Лекување на помина ужасно лошо.Барем на книги може да се земе удобност знаејќи дека Сент Луис Рамс работи игра зачувани на нив од еден друг начин катастрофални beatdown кога го зеде силно фаворизира Сиетл Seahawks до последната игра на игра, покривање на 13-точка се шири и dousing сите оние виси parlays дека е потребен само еден Сиетл маска за да се заработи од масивни исплати.На крајот на денот, книгите може да се земе утеха знаејќи дека тоа би можело да сум се полошо.Многу полошо.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е онлајн покер правна во мејн.