Platinum репортажите казино слободен врти

хајат regency aruba resort spa и казино palm beach

Amaya Игри поранешниот извршен ДИРЕКТОР Дејвид Baazov има и некои нови шетаат пари по продажба на речиси една третина од својот удел во онлајн игри на компанијата.Во вторникот, Baazov (на сликата) објави дека тој ќе се продава 7m Amaya обични акции во C$19 apiece за вкупно разгледување на C$133m (US $99m).На продажба претставува за 4.8% од компанијата извонредна заеднички акции и околу 30% од Baazov е стопанства во Amaya, матичната компанија на онлајн покер гигант PokerStars platinum репортажите казино слободен врти. Baazov уште контроли околу 17.6 м Amaya акции, еднакви да 12.1% од компанијата.На пазарот поздрави овој потег, туркање Amaya акции на цената до 5.8% во C$20.06, највисоката точка на акции со кои се тргува на Торонто Берзата оваа година.На продажба дојде само неколку дена откако Amaya објави дека ги рефинансира својот долгорочен долг, договор со кој се вклучени услов дека долгот ќе стане плаќа во пресрет на распоред ако "одредени тековни акционер" направени понатамошни обиди да се здобијат со компанијата.На отровот пилула беше вметната "на барање на одредени lenders." Baazov, кој направи неколку abortive обиди минатата година да се стекнат со друштвото тој се користи за да се кандидира, беше несомнено неидентификувани акционер во прашање.Одредени други акционери, вклучувајќи ги и активист инвеститор Џејсон Ader, се повикуваат Amaya да се "целосно се движи од прекумерно влијание" на нивниот "дискредитирана поранешен извршен." Baazov најавата наведува "инвестициски потреби" како причина зад неговата одлука да се намали неговата стопанства но легални такси' може исто така да биде на зголемувањето на важност, со оглед на тоа дека неговото судење за инсајдерско тргување обвиненијата дека е закажана за да се добие во тек во ноември се очекува да трае до 13 недели platinum репортажите казино без депозит бонус. Baazov спуштил како Amaya е извршен ДИРЕКТОР во август минатата година, пет месеци по Квебек е хартии од вредност наплаќа регулаторот него комуникација со привилегирани информации поврзани со Amaya е $4.9 б блокбастер договор за да се здобијат со PokerStars' матична компанија во 2014 година хајат regency aruba resort spa и казино all inclusive. Baazov исто така е обвинет за користење на пред компанијата да ги маскираат своите стопанската активност во пресрет на PokerStars се справи.Ако тоа не беше доволно, Baazov се соочува со посебна истрага за наводниот софистицирани провизиите шема во која тој беше речено дека се предвидени голем број на лица – вклучувајќи го и неговиот постар брат Џош/Офер Baazov – со однапред познавање на Amaya трансакции, од кои неговите соучесници, наводно reaped заработувачка од најмалку $1.5 м.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre хајат regency aruba resort spa и казино palm beach.