четири цареви казино и слотови крстот платформа

казино сите можете да јадат рак

Две делчиња на веста од онлајн покер светот ми го привлече вниманието на оваа недела.Првиот е на претстојната доаѓањето на PokerStars во Њу Џерси регулиран пазар, кој, дури и ако не сте фан на онлајн гигант, се уште е огромен вести дадени поновата историја.Другиот дел од вест е дека, вчера, Bitcoin sportsbook Азот Спортски почна покер нуди како опција на своите клиенти.Настрана од двете паѓа под капата на онлајн покер, не е многу заедничко помеѓу двете.Еден е најголемата онлајн покер соба во историјата, се повлекува во високо регулиран пазар.Другата е целосно решен новодојденец работи сосема нов софтвер и само прибирање на депозити во cryptocurrency.Тие се прилично блиску до целосни спротивности – а тоа е токму причината зошто тие се во вредност од споредување.Иновативноста не е невозможно во регулирани пазари – тоа само треба да биде одобрен однапред.Денес, PokerStars има лиценци за работа во регулирани пазари ширум светот.Износот на контрола над она што е дозволено да понуди во својот софтвер, и за кого тие се дозволи да нудат тоа, се разликува во голема мера од страна на надлежност.Но, во сите од нив во собата е слобода да се иновираат се гуши во сите видови на начини, секогаш од страна на дизајнот.Најочигледен е прстен-мечување на играчот базени во места како Шпанија, Италија и Франција (и наскоро Њу Џерси), што покажува искуството е сообраќајот убиец во текот на подолг рок.Секој пат PokerStars ќе достигне до нови пазари низ светот со својата масивна маркетинг машина, играчите се во ринг-оградена локации се оставени надвор од од придобивките од игра против нов, обично се помалку квалификуваните конкуренција.Во врска со одвоени играч базени се повисоки даноци во ѕидови-оф пазари.Овие екстерни трошоци се секогаш пренесува до потрошувачот, без разлика дали се тоа преку високото гребло или уште полошо играч лојалност програми.Потоа, има regimentation на софтвер четири цареви казино и слотови крстот платформа.

PokerStars' софтвер има еволуирале во текот на годините во високо приспособливи пакет, со повеќе ѕвона и свирки од сите други онлајн соба, речиси исклучиво поради функција бара од своите играчи.Тоа е во можност да се воведат нови игри и турнир формати на ќе текот на годините, додадете инстант рака историја функции, и, генерално, направи било кој вид на подобрување дека тоа се чувствува и на своите играчи сакаат да се види.Но промени софтвер во регулирани пазари не може да се спроведе се додека тие се водат од страна на регулаторите во прв план.Ако беше поинаку, немаше веројатно веќе се одлични опции на располагање во места како, Њу Џерси и Невада, наместо на средината-на-на-на патот тековната придонеси.И некои промени – како што се користење на подобро геолокациски услуги, па играчи кои се во рамките на државата ќе бидат препознаени како такви од страна на покер соба, наместо да биде кажано тие не се дозволени да се игра, бидејќи тие се наоѓаат на друго место – едноставно не се можни освен ако владата одлучи да му додели нови лиценци за некои причина.Ниеден од овие проблеми постојат за Bitcoin покер сајтови.Тоа е примамливо да се мисли на такви сајтови " слобода од строга регулатива, како едноставно да се има слобода да се прават промени што тие сакаат.Но, тоа подразбира избор во прашање.Онлајн покер соба не може само да се направи еден сет на одлуки и да се држиме со нив.Во решен средина, единствениот вистински избор е помеѓу иновации и смрт.На решен Bitcoin сајт кои сакаат да се натпреваруваат со воспоставен соба како Пломби Со Клубови, на пример, не може да биде задоволен со едноставно појавување SWC е функција во собата.Актуелниот ги има сите предности, особено кога станува збор да се има докажано дека ниски трансакциски трошоци на Bitcoin се екстра добри вести за покер играчи.На upstarts треба да се одлучи токму она што вид на иновации ќе се добие на луѓето да се погледне во нив, и потоа оди спроведување оние како агресивно што е можно.Можеби тоа значи подобар играч награда систем, или повеќе великодушни freerolls, или нудење повеќе игра различни.Или можеби тоа значи изнаоѓање начин за пазарот на нов сегмент што не е играл Bitcoin покер пред и да креирате нови корисници, наместо на исцрпувања исклучување на постоечките од конкуренцијата.Таму е, секако, нема јасен одговор, кој е зошто SWC останува лидер во својата пазар.Единствено нешто што е сигурно е дека ќе биде конкурент треба да направи нешто различно доволно да ги убеди луѓето дека тие се треба да се биде конкурент.Понудата на Азот не е многу во моментот, но тоа не стојат во најмалку еден значаен начин.Софтверот, кој работи во прелистувач како HTML5 и беше програмирани од страна на шведската компанија Cubeia, е нова платформа за Bitcoin покер сајт.Тоа не се скрши некој навистина нова земјата, но тоа може во иднина.Без разлика дали или не Азот (или навистина било дополнителни потенцијал upstart конкуренти) ги зема предностите на тоа потенцијал останува да се види, но само на воведување на нова платформа сам е иновација вреди да се напомене во овој момент четири цареви казино и слотови преземете. Bitcoin покер е се уште во релативно зародиш, па таму е малку причина да се споредат било форма на зрели нуди како PokerStars.Она што ќе биде интересно да се види како тоа купишта до пет години од сега, кога се повеќе и повеќе пазари се заклучен со регулативата.Иновација е сигурно да се гуши до некој степен или на друг во сите овие пазари.Ако Bitcoin покер докажува да биде остварлива како нешто повеќе од само поевтина алтернатива за играње на државно-спонзориран соби, ако неговите оператори можат да најдат доволно иновативни начини да ги разликува своите производи, премногу регулатива би можеле да им помогнам на некои играчи кон тоа – и тогаш ние може да се прилично започнете со споредување на две директно.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre казино сите u може да се јаде.