рулет en ligne meilleur сајт

човекот ограбен

Цезар Забава Корп најави се справи понеделник да го продаде три од својата Лента летувалишта и Harrah ' s во Њу Орлеанс да ги своите Цезар Раст Партнери подружница за $2.2 милијарди долари.На потег е повеќе слично на пренос на средства на компанија која беше формирана минатата година за да им помогне на најголемиот светски казино оператор ја прошири својата меморија додека се занимаваат со своите игри индустрија-висока $23 милијарди евра од долгот со долгорочен карактер.Цезар Раст Партнери веќе поседува две од компанијата казина, хотели кула и Цезар' интерактивни игри бизнис.Цезар Забава поседува 58 проценти од Цезар Раст Партнери.Казино оператор ќе продолжи да управуваат со имот по договорот е финализиран.Трансакцијата ќе резултира во парични приливи од $1.8 милијарди долари и им овозможи на Цезар да се намали дел од својот долг рулет en ligne meilleur сајт. "Денес средства продажба марк важен чекор во нашите тековните напори за поправка на Цезар Забава е во билансот на состојба," Цезар Претседател и извршен ДИРЕКТОР Гери Loveman се вели во соопштението.Цезар Забава ќе ја пренесе сопственоста на Bally е Лас Вегас, Quad, на под-изградба Cromwell, и Harrah ' s во Њу Орлеанс да Цезар Раст Партнери за $2.2 милијарди долари.Како дел од договорот, Цезар Раст Партнери ќе претпостави $185 милиони евра од долгот поврзани со Cromwell — порано Бил е Gamblin' Сала — и ќе потроши $223 милиони евра да се заврши redevelopment на Четири, кој бил на Царскиот Дворец маж краде чипови од казино. "Да се изгради капитал вредност, имаме вработено со полно дополнување на оперативниот и финансиски алатки," Loveman рече човекот ограбувале на казино добивки. "Бидејќи се зема приватни близина на почетокот на глобалната финансиска криза, се соочија со неверојатно предизвикувачки бизнис средина и високо применети структурата на капиталот." Loveman рече Цезар прерасна во компанија, додека "примена на широк спектар на финансиски и оперативни алатки да се справат со компанијата структурата на капиталот и да се создаде вредност." Инвеститорите имаа мешани реакции на вестите.Среде широк пазар се продава-оф, акциите на Цезар Забава, со кои се тргува на Nasdaq Глобалната Одберете, падна 37 центи или 1.43 проценти за затворање на $25.59.

Акции на Цезар Стекнување, на подружница која управува со Цезар Раст Партнери, паднала за 12 центи или 0.87 проценти за затворање на $13.63 на Nasdaq Глобалната Одберете човекот ограбен. Eilers Истражување игри аналитичар Адам Krejcik кажано инвеститори, договорот е позитивен за Цезар Забава акционерите, туку "неутрални-да-негативни" настан за Цезар Стекнување на акционерите.Во истражувањето забелешка, тој рече стекнување на четири казина намалува притисокот на одгледување на интерактивна бизнис, која вклучува друштвени игри и онлајн игри на среќа во Невада и Њу Џерси. "Со стекнување на четири казино својства, тоа создава многу повеќе згрчена бизнис модел и еден што се префрли далеку од висок раст/high-маргина онлајн бизнис, кој најверојатно ќе привлече многу инвеститори на прво место," Krejcik рече Мудис Инвеститори Услуга, рече во понеделникот тоа ставен на оценка на Цезар на преглед за сменат, бидејќи на огласот. "Продажба ќе се обезбеди Цезар со сите потребни стапки за финансирање на загубите во работењето," Мудис се вели во соопштението по напуштањето на казино.

"Сепак, губење на (парични текови) од четири својства, вклучувајќи три наоѓа во подобра вршење Лас Вегас пазар, се негативни за Цезар вкупната кредитна профил." Мудис рече трансакцијата "е најверојатно прв во серија од чекори за да се address (компанијата) неодржлив структурата на капиталот." Рејтингот услуга рече Цезар веројатно ќе се погледне во repaying на "допрва треба да се утврди износот на банкарската долг" и може да repurchase постојниот долг со попуст, која Мудис рече веројатно ќе се смета за "еден потресен размена." Трансакцијата, кои ќе треба одобрување на Невада игри регулатори, се очекува да се затвори до крајот на јуни.Неколку од Цезар Забава најголемите акционери, вклучувајќи ги и приватната фирми TPG и Аполон Управување, сопствените акции на Цезар Раст Партнери.Други инвеститори вклучуваат хеџ фонд милијардери Јован Paulson и Џорџ Сорос.Две приватната компании зеде Цезар приватниот и во 2008 година, во $30.7 милијарди откупот.Цезар Раст Партнери во моментов поседува Planet Hollywood, на под-изградба Потковица Казино Балтимор, на Octavius Кула на Цезар Палата и Цезар Интерактивна Забава, која работи на Светската Серија на Покер и компанијата онлајн игри ans социјални игри операции.Поради трансакцијата, Цезар Забава кажано инвеститори компанијата очекува да извештај за четвртиот квартал на приходи помеѓу $2.05 милијарди до $2.11 милијарди евра и нето загуба помеѓу $1.7 милијарди до $1.82 милијарди кога тоа изданија резултати следната недела сан мануел казино работодавачот кодот. "За четвртиот квартал, перформанси во некои од нашите регионални области, особено Атлантик Сити, беше разочарувачки," Loveman рече. "Ние сме, сепак, охрабрени од страна на јачината на звукот и визитација трендови во Лас Вегас." сан мануел казино вработен ажурирање.