злато земја казино elko nv

езерото chelan мелница bay казино

Канадскиот онлајн коцкање оператор Intertain Група вели дека е во "напредно разговори" со неидентификувани трети лица во врска со потенцијалот за "значајни за стекнување на одредени средства" вреди "во спектар на C$1b" (US $806m).Во една кратка порака на вторник, Intertain информираше пазари, кои својот потенцијал стекнување беше во никој случај не е направено договор и беше предмет на "финализација на дефинитивни документација" и одобрување на двете компании " кола.Стекнување цел е шпекулира да биде Gamesys Група, или делови од него.Во декември, eGaming Преглед се изјасниле дека две компании се држи говори за потенцијалните договор, во која беа вклучени можноста на долгорочно партнерство.Пред тоа, Intertain името беше bandied за, како една од компаниите кои, наводно, се корне на гуми на Bwin.партија дигитална забава злато земја казино elko nv. Intertain појавија на онлајн коцкање сцена кон крајот на 2013 година преку нејзиното $70m купување на B2C операции на Amaya Игри е WagerLogic, во која беа вклучени на InterCasino бренд.Во рок од една година, Intertain платиле 70m за велика БРИТАНИЈА е Mandalay Медиуми бинго операции и потпиша писмо за намера да плати €89m за Нордиска се соочуваат со Вера&Џон онлајн коцкање операции.Но, овој нов договор ќе биде експоненцијално поголеми од ништо, компанијата претходно извади.Тргување на Intertain акции привремено е суспендирана на Торонто Берзата што компанијата го направи својот соопштение но тргување оттогаш се продолжи злато земја казино elko невада.
Intertain на акциите е на солза во 2015 година, зголемувањето на речиси 30% од Јануари. 6 на својата сегашна вредност од $16.54 злато земја казино забава распоред. Слична пораст беше сведок пред Amaya е средината на 2014 $4.9 б стекнување на Рационално Група, матичната компанија на PokerStars и Full Tilt. Amaya е единствениот најголем акционер во Intertain, држејќи 1.9 м акции, кои претставуваат за 8.7% од компанијата.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre езерото chelan мелница bay казино.