злато земја казино забава распоред

lake charles покер турнир распоред

На индијана џонс: крадците се доаѓа до Лас Вегас на почетокот на 2020 МАК сезона, но тимот може да биде привремено го релоцираат бизнисот во нов дом во меѓувреме.Сан Франциско Кроникл е известување дека Оукланд индијана џонс: крадците се заканува да го раскине договорот за да продолжите нивниот дом игри на Колосеумот поради очекува претстојниот тужба од градот против МАК франшиза и на шампионите.Треба спорот дојде, кои ќе тврдат дека тимот е релокација во Лас Вегас прекршил multimillion-долар антимонополските тужба, индијана џонс: крадците може да брзаат надвор од градот, на крајот од оваа сезона.Под тим е присутна договорот со градските власти за употреба на стадион, кој беше проширена и во падот на 2017, на индијана џонс: крадците не може да биде тужен од страна на град или област во текот на преместувањето.Ако се тие, тие можат легално да се вратиш на Колосеумот договорот, и тоа е токму она што сопственик Марк Дејвис се заканува да го направите.На индијана џонс: крадците во моментов плаќаат $3.5 милиони евра годишно за да го користите град во сопственост на Колосеумот, и подели паркинг и концесија приходи.Договорот е преку 2019 МАК сезона.Кога 31 од 32 МАК сопственици потпишан на Дејвис' сака да се преселат на индијана џонс: крадците во Лас Вегас во април 2017, планови за непредвидени настани се смета треба да страсна Bay Област клуб на обожаватели имаат одмазди од страна на веќе поддршка на тимот.Но индијана џонс: крадците беа свежи исклучување на нивниот прв postseason изглед во 14 години, и имаше многу возбуда наслов во 2017 сезона.Дејвис ја потврдија да Рајдер Народ, кој сака да се донесе на градот Супер Боул насловот пред заминување.Сепак, разочарувачки 6-10 година чуваат Оукланд надвор од плејофот.Дејвис најмил Џон Gruden да го работи околу, како тренер ја предводеше Тампа Беј Buccaneers на Супер Боул победи во 2003 година, иронично над индијана џонс: крадците.Но Оукланд продолжува да се бори со своите само да се победи оваа година доаѓање против Кливленд Browns.Пред да функционирање на регуларната сезона, Лас Вегас sportsbooks имаше индијана џонс: крадците' Супер Боул 52 шансите на 40/1 злато земја казино забава распоред. Откако на тимот 1-3 почеток, на линија има издолжени да 100/1 езерото chelan мелница bay казино. Освен ако Дејвис е едноставно bluffing и нема планови да се, всушност, прескокнете градот ако тужба доаѓа, тој може да имаат прилично тенок pickings во наоѓање на тимот нов дом, на таков краток рок.Претставници на УНИВЕРЗИТЕТОТ Беркли каже на училиштето Cal Спомен Стадион ќе имате премногу логистичка предизвици да биде домаќин на МАК игри, и Стенфорд Универзитетот вели дека тоа нели биле во контакт со индијана џонс: крадците.Сан Франциско Кроникл додава дека односите помеѓу индијана џонс: крадците и во близина San Francisco 49ers веќе долго време се затегнати, и затоа левиевите Стадион не е веројатно можност.Едно место кои би можеле да бидат подготвени да го фати индијана џонс: крадците е 65,000-седиште Alamo Сад во Сан Антонио.Официјални лица во Тексас градот, рече во 2017 тие ќе бидат подготвени да се биде домаќин на франшиза пред тоа трајно relocates во Лас Вегас. lake charles rv паркови казино.