Witcher 3 како да го отклучите повеќе вештина слотови

пареа ноќен клуб во saratoga казино и raceway

Илиноис Gov witcher 3 како да го отклучите повеќе вештина слотови. Pritzker (Г) потпишана законодавството на оваа недела, кој бара државата казина да им дозволат на своите работници да влезат во пазарот на договори.Сенатот Бил 1360 поминале Илиноис Генералното Собрание минатиот месец.Законодавството, кој доби Pritzker е потпис вчера, бара казино оператори за работа со синдикатите да им дозволат на своите работници да влезат во пазарот на договори.Проширување пристап до економските можности преку високо квалитетни работни места е приоритет, бидејќи еден ден за ова администрација," Pritzker рече пареа казино во saratoga извори. "SB 1360 ги исполнува дека посветеност додека воспоставување на процес кој се дава на сите работливост мажите и жените сигурност и безбеден третман." За казина веќе лиценцирани во државата, кога тоа е време да ги обноват нивните лиценца, компанијата мора да обезбеди докази за Илиноис Игри на Одборот дека таа има ангажирани во добра верба во преговорите со своите работници.Законот налага дека секој казино влегува во целосно погубен проект труд договор за дело различни покер дека не е се подготви. SB 1360 важи не само за постојано вработување во казино е работење, но, исто така, градежните изведувачи.Во потпишувањето на казино мерка, Pritzker објасни дека бил спречува игри оператори од доведување во и надвор од државата работниците на ниски плати.На милијардер гувернерот им се заблагодари на Rep пареа ноќен клуб во saratoga казино и raceway. Џеј Хофман (D-Belleville) за неговиот "цврста определба да заедници низ целата држава." "Ова законодавство е за заштита на Илиноис работни места, и за одржување на добро платени работни места," рече Хофман, кој е исто така помошник мнозинство лидер она што е кафез благајната во казино. "Мило ми е дека оваа критична мерка ќе се осигура дека ние ги почитуваат нашите ветувања на нашата локална работна синдикати." Илиноис е дом на 10 казина.ОБЕДИНИ ТУКА, најголемиот синдикат на игри работници во светот, претставува повеќе од 100.000 вработени во индустријата за игри.Во Илиноис, се ОБЕДИНАТ ТУКА Локални 1 Чикаго е водечки унија за државата казина.ОБЕДИНИ ТУКА Локални 1 претставува повеќе од 15.000 угостителски работници, од кои многу се вработени од страна на казина во Илиноис и Северозападно Индијана.Илиноис' гејминг индустријата е проширување.На 2019 игри пакет потпишан од страна Pritzker овластени пет регионални казина во Чикаго предградијата, плус голем integrated resort казино во Windy Градски автобус област.Центарот на градот проект, се очекува да биде на инвестициски зафати надминува повеќе од $1 милијарди долари, сега ќе се бара да биде unionized место.Речиси сите големи НАС-врз основа казино оператори имаат unionized workforces, но со еден голем исклучок: Лас Вегас Песоци.Песоци, сопственик и оператор на Венецијански и Palazzo во Лас Вегас — барем сега за сега, како на компанијата се согласи да го продаде Дресот на својства во Март — не им овозможи на вработените да unionize.Компанијата е продажба на неговите Икони средства за $6 милијарди долари.Додека аналитичарите веруваат Песок ќе се фокусира на Азија со пари на компанијата последниве неуспехот да се лобира, пратениците во Тексас да ја легализира комерцијални казина може да резултираа во организација преземање на уште еден поглед во Чикаго.Градоначалникот Lori Lightfoot (D) изјави во Март дека таа се надева казино понудувачи "имаат Les Вегас адреси." Сепак, Илиноис' одлука да се бара казино оператори да имаат унија workforces, најверојатно, ќе го исклучите Песоци. она што е повик да се обложуваат во craps.