она што е повик да се обложуваат во craps

каде е најблиску казино во пристаништето townsend вашингтон

Barona, Campo, Jamul, Sycuan и Viejas – Сан Диего пет племенски казина – ќе започне затворање петок наутро и ќе остане затворен до крајот на Март, како некои племиња се зајакнат напорите за да се спречи ширењето на coronavirus.Затворање огласите од Калифорнија племенски субјекти се зголемува во последните неколку дена, топката што доби возен минатата сабота кога операторите зад Pechanga Казино и Сан Мануел Казино – два од најголемите игри места во јужниот дел од државата – рече оние својства ќе бидат shuttered преку 1 април она што е повик да се обложуваат во craps. Ние ќе продолжи да ја набљудува ажурирања за оваа појава од Центрите за Контрола на Болести (CDC) и Калифорнија министерството за Јавното Здравје (CDPH), како и на државните и на локалните власти", рече Barona Генерален Менаџер во соопштението.Минатата недела, Калифорнија Gov она што е повик во texas holdem.

Гевин Newsom издаде соодветна наредба за забрана на собири на 250 или повеќе луѓе.Но Мајчин Американски племиња се суверени ентитети и не треба да се усогласат со државата директиви, односно групи залагајќи се за привремено shutter Златна Држава казина се тоа доброволно.Калифорнија е дом на околу 70 племенски казина, па тоа не е изненадувачки дека привремено исклучување најавите се trickling и не се направени во симултан мода.Племиња во други држави се приклучи на coronavirus затворање кавгата, со индијанци оператори низ Аризона, на среден запад, Ново Мексико, и во Државата Вашингтон, меѓу другите, да изрече привремена бизнис запира оваа недела.Сепак, таму се зборува дека племиња не се брза доволно во затворање казина во услови на COVID-19 пандемија.Џон Brennan на USBets.com, повикувајќи се на Американски Игри Асоцијација (АГА), излегоа на Твитер во средата вечер, истакнувајќи дека додека 94% од НАС комерцијални казина се привремено го прекина операции поради coronavirus појава, што процент беше само 37 проценти за племенски еквиваленти.Дека твит беше објавено пред Barona, Campo, Jamul, Sycuan, и Viejas соопштенија.Племенски оператори на Pala Казино, Spa & Resort во северниот дел на Округот Сан Диего и Cahuilla Казино во Anza, Calif.исто така, рече во средата оние места ќе бидат shuttered до крајот на Март со почеток во петок.Некои племиња' неспремност за да се запре игри работење во услови на COVID-19 пандемија може да се направи за лошо оптика во време кога поширока племенски казино заедница се приближува Конгрес за финансиски олеснувања.Индијанци-управувана игри својства сметка за 700,000 директни и индиректни работни места низ САД и генерирани $37 милијарди долари во приходи во 2017, околу $8 милијарди евра, од кои е изведено во Калифорнија.Ова не е во ред Гувернерот ги држи отворени Казина и затвора спортски сали, луѓето треба да имаат спортски сали, повеќе од коцкање и пиење во казино со поблизок контакт со луѓе.Ова е за сите пари не се за здравјето на луѓето!!Срам за вас!!Казина треба да биде одговорна да го следи насоките или отворање на спортски сали во Калифорнија премногу!! каде е најблиску казино да борови блеф арканзас.