мојот konami слотови бесплатни монети

бронза казино без депозит бонус кодот

Фиксен приход менаџер Пацифик Инвестиционен Менаџмент Ко мојот konami слотови бесплатни монети. (PIMCO) гледа можности со корпоративниот долг издадени од страна на патување и слободно време компании, вклучувајќи ги и казино оператори, особено ако coronavirus вакцина збор за пазарот.Авио компании, игри компании, и hoteliers, за името, на само неколку, беа меѓу слободно сегменти повеќето repudiated во текот на Март финансиски пазар selloff предизвикани од првиот бран на COVID-19 случаи.Специфични за гејминг индустријата, обврзници на цените падна, како рејтинг агенции побрзаа да се намали сфаќања и рејтингот на долгот издаден од страна на некои од група најголемите домашните и меѓународните оператори.Сепак, integrated resort оператори беа во можност за пристап до капитал во должнички и сопственички пазари, дури и во најмрачните денови на почетната coronavirus пренапони.Дека allayed загриженост во врска со друштвата способност да преживее во една нула-приходи клима.Дури и ако го погледнете длабоко-погодени COVID-хит сектори, овие компании имаат 20 до 36 месеци на ликвидноста," рече Марк Kiesel, ко-директор на PIMCO Вкупно Врати Фонд во интервју за Блумберг мојот konami слотови мо apk.
"Секоја вакцина која излегува во наредните 6 до 12 месеци, мислам дека можеше да се види се враќа, а тоа е следниот бран, или митинг." Kiesel рече на обврзници куќата е со прекумерна тежина патување и слободно време долг во "разумен начин." Како акции падна и како НАС казина беа shuttered во Март, се однесува на ramped-up компании за игри' способноста да се преживее пандемија.Неколку месеци подоцна, некои казино гиганти се добро капитализирани како што некогаш сте биле.На пример, Лас Вегас Песоци (NYSE:LVS).Најголемата компанија од САД во индустријата, преку пазарната капитализација, LVS вели дека тоа има пари за да се продолжи со големи Азија-Пацифик додатоци додека преживеаните 18 месеци во не-приходи средина.Ривал MGM Места International (NYSE:MGM), најголемиот оператор на Лас Вегас Лента, а има $8.1 милијарди долари на ликвидност како на 30 јуни мојот konami слотови слободен врти. PIMCO е Kiesel изјави Блумберг неговата фирма има ни е позајмена пари за да "лидери" во хотелот и игри индустрии, како и да авиокомпании преку кредити кои се поддржани од страна на новите авиони.Авионската индустрија пак да се врати е од суштинско значење за Гревот Градот обновување, бидејќи повеќето патници пристигне во најголем НИ игри всушност мека преку патнички авион.Што го прави Лас Вегас ранливи на авио неодамнешните потези да ги намалите правци да штедите пари.Вол Стрит аналитичари веруваат дека тоа ќе биде 2022 во најраната пред домашните превозници види капацитет нивоа на исто ниво со пред-кризниот норми.Станува збор за комбинација на Невада е проблеми е тоа што вози-во сообраќајот од соседните Аризона и Калифорнија останува гасена.Сепак, постојат поединечни знаци на подобрување.Во јули, индексот на потрошувачки цени (ИПК), основно мерач на инфлацијата во САД, се зголеми 0.60 проценти месец-over-месец.Релевантни за игри компании, се дадени цените се зголемени 5,4%, изнајмување автомобили цени скокна четири проценти, и хотелски цени се зголеми за 1,2 проценти, според PIMCO истражување бронза казино без депозит бонус кодот.

"Преземање на еден чекор назад, НИ цените во туристички и рекреативни услуги, во принцип, се многу пофлексибилни во текот на COVID-19 криза наспроти она што сум го видел во минатото кризи," белешки средства менаџер. бронза казино бонус регистрирате.