прави целосна куќа победи рамна во покер

казино во западна yellowstone мт

Онлајн игри и решенија на услуги, 888 Стопанства го прогласи посебен дивиденда за петтата директно година како полно работно година пред оданочување surged 82%, управувано од страна на силни перформанси во својата sportsbetting и казино бизниси.Групата, која работи 888 казино, покер, спорт и бинго брендови рече дека тоа е се препорачува крајна дивиденда од 5,1 c по акција заедно со дополнителна еднократна 10.4 c по акција, со што вкупниот дивиденда за 19.4 c по акција прави целосна куќа победи рамна во покер. Investec аналитичари кои го оценувате акцијата "купи", вели во изјава: "со Оглед на 888 големина и супериорна технологија нуди, како и нејзината растечка Спорт производ вертикална, ние однос 888, како ниту една consolidator или копче потенцијал се од целта."Акции се зголеми колку што 7.6% во утринските часови трговија да 252p по акција, со притискање на највисокото во речиси 11 години на Лондонската Берза.Компанијата рече приходи во неговото казино поделба се зголеми за 21%, додека на спортски единица приходите растеше 49%, со вкупно група на приходи зголемувањето на 13% на $520.8 м.Ажурирање на инвеститори, операторот откриле дека пред оданочување добивка се зголеми до $59.2 m од £32.5 м пред една година.Коментирајќи ги резултатите, Itai Frieberger, Главен Извршен директор на 888 вели: "2016 година беше уште една фантастична година за 888 за време на која ние продолживме да се испорача многу силна органски приходи и раст на профитот.Ова, повторно, беше поддржана од страна на понатамошно исклучителен напредок во Казино, Спорт и низ регулирани пазари."888 е понатамошно проширување во велика БРИТАНИЈА, Шпанија и Италија е силна демонстрација на Групата способноста да се вози одличен раст и да се изгради на водечките позиции на пазарот преку регулирани пазари како индустрија продолжува да се упатат во оваа насока.Овие силни резултати покажуваат навистина извонредна основните зема замав во бизнис."Тековната тргување од почетокот на годината останува здрава со просечната дневна приход повеќе од 11% над претходната година во постојана валута.Одборот продолжува да се види голем број на значајни раст можности за 888 и во новите и постоечките пазари и ние со нетрпение очекуваме да една возбудлива година на напредок." казино во westbury долго остров.