Mardi gras казино wv greyhound трки

како да избришете пораки за zynga покер

На Сите Страни Обложување & Игри Група домаќин на семинар во Парламентот во вторникот вечер, бара панел од експерти ако децата се навистина коцкање, и ако тие се, она што треба да се направи во врска со тоа.На панелот беа Бен Haden, Програмски Директор за Увид на Коцкање Комисијата; Ричард Флинт, Извршен Претседател на Небото Обложување & Игри; Дејвид Вилијамс, Директор за Јавни Работи во Ранг Група и Ли Willows, извршен ДИРЕКТОР на Млади Коцкари Образование Доверба (YGam).Секој говорник беше дадена десет минути за да одговорите на прашањата.БХ: Ако јас се обидувам да се размислува за она што децата се прави, тоа е доста интересно да се погледне во она што другите луѓе се најде mardi gras казино wv greyhound трки. Ofcom покажа дека 83% од децата сопствен паметен телефон и се трошат 21 часа онлајн; 77% од децата се играат игри 12 часа неделно.Ако ние се движат надвор, Спорт Англија ми кажува 40% од децата не се во просек повеќе од 60 минути вежбање неделно.Значи, ако ние потоа започнете да се нула во нашата област, можеме да видиме нашите податоци, се кажува во текот на минатата недела 12% од децата тврдат дека имаат пие алкохол, 4% имаат пушено, и 2% се донесени незаконски дроги.Сега наслов слика за коцкање, оние млади луѓе на возраст меѓу 11 и 15 кои тврделе дека имаат gambled со свои пари во последната недела е 14%.Тоа е релативно ниска, дури и со оглед на мало се зголеми од 2% на минатата година.Назад во 2011 година, оваа бројка е 23%.Сега мислам дека повеќето луѓе во оваа соба ќе го цениме нештата се малку посложени отколку само насловот слика за коцкање.Тоа е мешавина на легални и нелегални активности, и јас мислам дека ние исто така треба да се има во предвид поширокиот контекст на оние активности кои имаат коцкање стил елементи за нив.Јас би сакал да одите понатаму.Ние ги видите најчестите активност е дека на приватни облози со пријатели, карти за играње, што е за 7%.Дополнителни 5% тврдат дека за да се игра на националната лотарија, а 4% на scratchcards.Покрај тоа што ќе се истакне речиси половина на што е законски; 3% се игра машини, и легално и нелегално.Уште 3% тврдат дека имаат игра онлајн, коцкање стил игри.Тие веројатно ќе бидат слободни и не вклучуваат готовина награда, но сепак има некои коцкање атрибути.Потоа, 2% се игра други игри на среќа и 1% тврдат дека го користат нивни сопствени пари онлајн да се коцка. DW: Сега овие факти се да не ја намалуваат нашата грижа за младите коцкање, но добивање на контрола врз факти достапни за нас е критична ако ние сме за решавање на тие проблеми.Секој студент ќе ви кажам да се правилно лекување проблем ние треба точно да се дијагностицира и да го усогласи дека за да се точна доза.Ако ние се добие тоа во ред, ако не успееме да го испрашуваат некои од податоците и нарација која е резултат дом во мејнстрим, и ако ние се проголта добронамерна, но можеби погрешно се користи на податоци, ние ќе misdiagnose.Ние ќе ги добијат нашите доза ред, а можеби и, што е најважно, оние кои им треба помош крајот ќе страдаат.

Conflating проблем коцкање со цигара е лесно да се направи, тоа е исто така неодговорно.Одговорноста за тешка злоупотреба на податоци се наоѓа далеку пошироко од индустријата кој секогаш ќе биде обвинет дека надвор за токен.Така на дијагностицирање и дозирање, ние може да се укаже на Рекламирање Стандарди Орган преглед на почетокот на февруари, како депресивна студија на случај за тоа како polarised работите станаа.Прилично силни елементи на медиумите доведе со толкувањето дека децата се изложени на една четвртина повеќе коцкање реклами од една деценија.Други приоритетни да слушате на Главен Извршен директор на АС, кој истакна изложеност на децата и младите луѓе за коцкање реклами е да се намалуваат.Што сме ние се замина со?Конфузија?Yes (да).Нетрпение?Да, и на крајот сосема muddled слика, каде ние се кандидира на ризикот од eclipsing важна можност за индустријата за да се изостри своите дело и практики, и со тоа да се забрза процесот на обновување на довербата и балансирање на оваа дебата.На ова, обложување и гејминг индустријата мора да рамо својата фер споделување на вината и на бинарни и polarised клима ние често може да се најдат себеси во.Како индустрија, ние сме биле премногу бавен за да памук на социјалните проблеми и јавна трендови и ги исполнуваат со глава со интелегентни и разумни решенија.Ние сме во опасност од намалување на сè да се дозвола или да се забрани позиција, и дека не е каде што ние сакаме да биде mardi gras казино wv работни места. RF: Будење на негативни наслови е нешто директори во игри на сектор имаат за жал стане користи за да во последниве години и наслови на 21 ноември беа посебно вознемирувачки.Бројот на проблемот коцкари quadrupled во две години, рече за би-би-си.Половина милион деца коцка секоја недела, рече Телеграф.Дневниот e-Mail пријавени постои дете коцкање епидемија со загрижувачки бројки, читање дека 55,000 под-17s имаат проблем со друг 70.000 лица во ризик како експерти обвинуваат изложеност од ТВ недвижности.Тоа беше публикација со која Коцкање Комисијата избра да обезбеди ексклузивно однапред копија на нивната извештај за деца во коцкање.Јас би рекол на многу луѓе не им се блиски на коцкање индустрија, со ова јас вклучуваат многу политичари, ова стана прифатена приказна.Овие наслови се вознемирувачки за мене како родител, како некој со над 15 години искуство во коцкање индустрија, како некој кој се грижи за голем број на причини за еволуцијата на коцкање регулатива тука во велика БРИТАНИЈА.Работи онлајн игри на компанијата за 15 години, и изборот, како што го правиме, да бидат достапни на социјалните медиуми, значи да се добие многу на податоци на реалноста на индустријата.Во нашите податоци, јас не станат свесни за луѓето кои претрпеле штети од онлајн коцкање.Ова може да вклучи проблем коцкање, и во посериозни случаи, луѓето кои станале зависници.Јас лично се сретнал луѓе кои се негативно погодени од коцкање, но потоа се претвори нивните животи околу преку третман.Јас силно веруваме дека децата треба едукација за ризиците од коцкање како да избришете мојот 888 покер сметка.

LW: сакам да даде практични одговори на прашањата и споделување на малку увид YGam има стекнато во изминатите пет години.Нашата социјална намена како добротворна организација е да се информира, едуцира и заштита на младите луѓе.Имаме две образование производи, првиот ние го нарекуваме Превентивна Образование Работилници.За оние кои ве покануваме лекари, понекогаш и на Hippodrome Казино, и ние работи осум часа Пирсон заверена работилница.Оние возрасни тогаш имате пристап до сите YGam материјали и да ги достави програма околу превентивна едукација во овој простор на младите луѓе во нивната колаПрограмата себе има 120 часови, така што е доста практична дејност.Тие лекции се врамени околу шест области на нашата програма.Тие се причината зошто луѓето се коцка; веројатност и среќа; коцкање индустрија; пари и долг; зависност од дрога и менталното здравје; и социјални игри.Нашата втора едукативна програма е врз основа на некои Коцкање Комисија податоци од пред две години, велејќи дека постојат голем број на ученици кои се коцка и една четвртина од оние кои немаат долгови на £10,000 или повеќе.Ние развивме Врсничката Едукација Понуда.Во тоа, ние одиме на универзитетите и се обучуваат година две или година три психологија на студентите; ние се обучат, да им даде живот-плата, скратено работно време, и донесе YGam работата на нивните кампусот.Исто така постои и значењето во давање на родителите на алатки тие треба да се преземат на разговор на коцкање во соби горе и долу на земјата.Затоа треба да се втора природа кога ќе рака на вашето дете ipad или на телефон, дека не е разговор на дигитални еластичност.Не постои едукација компонента на нови побезбедно коцкање стратегија, а јас не велам ова треба да биде тоа, но нашата брошура која го покажува она што образование може да се обезбеди.Како семинарот се пресели во прашање и одговор сесија, еден од главните зборува поени беше донесен од страна на Филип Дејвис ПРАТЕНИК, кој беше chairing настанот.Помалку на прашање и повеќе изјава, Davies истакна дека некој во соба може да се очекува како Daily Mail ќе го користат податоци кога дадена рано пристап до Коцкање Комисија, извештај, екстраполацијата на поени за да одговара на нејзината агенда како да избришете пораки за zynga покер. Haden одговори, велејќи дека тој не беше дел од одлуката за доделување на објавување на почетокот на пристап.Разговорот тогаш се сврте кон пошироката слика и одговорностите на индустријата.Комисијата повторно беше издвојувани, овој пат за својата обработка на фиксно-шансите обложување терминал сагата; оператори' реклами биле опишани како огромна и премногу бројни и, како семинар достигна својата завршна фаза, односот помеѓу политичарите и коцкање компании бил прегледан од страна на Господ Бернард Donoughue.Конечното прашање, сепак, донесе дискусија за малолетнички коцкање назад во собата.Операторот на esports лига праша што панел мисла на релативно нова обложување феномен.Небото се Обложуваат е Флинт одговори, велејќи обложување на esports се уште е во повој.Во таа смисла, иако, тој верува дека тоа обезбедува добра можност за операторите да го добие правото од двете бизнис и заштита на ставовите..