Outlook состанок повеќе временски слотови

со цел

31 јануари, 2017 – Лас Вегас, Невада (соопштение): Метрички Игри, спортски обложувања технологија, софтвер и услуги, компанијата, е да го прослават својот најуспешните 12-месечен период, но со излагање на МРАЗ Целосно Игри за прв пат.Лас Вегас-со седиште на компанијата се согласи milestone се занимава со големите оператори, како што се Сонцето Облози, Gamesys и Amaya текот на минатата година, а од неодамна се утврдени своите Европски база со отворањето на нова канцеларија во Лондон.Метрички глобална извршен тим ќе биде изложен на компанијата индустрија-водечки спектар на спортски обложувања технологија и услуги во ExCeL од февруари 7-9 outlook состанок повеќе временски слотови. Овие вклучуваат: Претседател Петар Bertilsson, Основач и Директор Мартин де Knijff, и Џим Еластична, новиот Главен Оперативен Директор, се меѓу високи претставници кои ќе бидат присутни МРАЗ 2017. Џим Еластична, Метрички е COO, рече: "Ние сме многу нетрпение очекувам да се приклучи на глобалната гејминг индустријата во МРАЗ 2017 во Лондон.Тоа е секторот е водечки настан, па тоа го прави смисла дека операторот со нашиот профил и амбиција треба да бидат присутни најдобар почеток покер раце табелата. "Ние сме желни да го продолжи дијалогот со индустриски лидери кои изразија интерес за нашите производи и услуги.Ние, исто така, ќе се бара да се сретнат и да дискутираат за нашиот широк спектар на производи со потенцијалните партнери најдобар почеток покер раце. "Метрички портфолиото е жалба преку обложување спортски сектор, кој нуди сè, од единствена реално време во игра пазари за целосна sportsbook.Нашиот клуч на рака и иновативни целосна голф решение за пример нуди оператори можност да се диференцира себеси од останатите на пазарот." Метрички Игри ќе биде излагање на трибина S2-366 во МРАЗ 2017 од февруари 7-9 со цел. За да поставите време да се сретнат со тимот, ве молиме e-mail Connall McSorley на [email protected] Контакт Conall McSorley (Комерцијален Директор) E: [email protected] T: +353877371562 W: www.metricgaming.com За Метрички Игри Метрички Игри создава иновативни, прво-да-пазарот на мобилни спортски wagering софтвер и нуди уникатен спортски handicapping експертиза од страна на лиценцираните оператори, технологија, услуги и медиумските компании се заинтересирани во capitalising на масовен и брзо-проширување на мобилен wagering пазар.Додека оптимизиран за употреба на мобилен, Метрички производи исто така се целосно компатибилни со десктоп кориснички интерфејси, како и на тули и малтер решенија за малопродажба.Компанијата е основана во 2011 година од страна на искусни професионални punter р Мартин де Knijff, кој беше барајќи поткрепа на последните достигнувања во мобилната и media технологија за да revitalise инаку технолошки стагнира спортски wagering индустрија.Мерката е со седиште во Лас Вегас, Невада, со филијали во Лондон и Isle of Man.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобар почеток holdem poker раце.