10 слободни без депозит мобилни казино

како да знаете кога да одиме подалеку од слот машина

Северна Кореја заработува блиску до една милијарда долари годишно од нелегалните интернет активност, пред сѐ преку нелегални онлајн коцкање бизниси 10 слободни без депозит мобилни казино. Yoo Донг-ryol, шеф на Кореја Институтот за Либералната Демократија и поранешен виш истражувач на корејски Националната Полиција Универзитетот, направен на барање на јужнокорејската воена годишна конференција за безбедност во Сеул во четвртокот 10 слободни без депозит слотови.
Yoo рече Северна Кореја функционира "десетици центри во Кина и Југоисточна Азија" насочени кон генерирање крајно потребна странска валута да проп до изолирани режим.Колективно, Yoo проценува дека овие центри се заработи околу KRW 1t (US $864m) од страна на "развивање и продажба на нелегално коцкање програми, оперативни коцкање сајтови со користење на имиња на странски државјани и крадење на сајбер пари преку хакирање." Кореја JoongAng Секојдневно се цитира Yoo велејќи нелегално коцкање софтверски програми се продаваат за десетици милиони освои, со дополнителни профитабилен трошоци за надградби 10 слободни без депозит казино велика британија. Yoo изјави дека Северна вработувања локалните жители во други Азиски земји за да се кандидира на коцкање сајтови, со профит сплит "шест до четири или половина и половина." Конференцијата, исто така, се слуша од една разузнавач, кој тврди дека Северна кореја коцкање софтвер е "вградени со малициозен код" која се користи за да го присвојат компјутери за масовни сајбер напади како да знаете кога да одиме подалеку од слот машина. Yoo изјави дека Северна неодамна додадени 800 хакери, со што на режимот на вкупните хакирање сила да 6,800 поединци.Во октомври минатата година, Јужна Кореја е Националната Разузнавачка Служба проценува дека имало вкупно 1.100 сервисни Северна кореја агенти работи онлајн коцкање сајтови кои се директно насочени Јужна кореја bettors.Други агенти, наводно, биле насочени кон онлајн играње на улоги гејмерите со продажба ценети во-игра виртуелни предмети.Во текот на 2014 година ФИФА Светското Првенство, Cambodian властите уапсија 15 Северна кореја државјани за извршување на нелегални онлајн фудбалски обложување операција надвор од изнајмена вила во Phnom Penh.Во дополнение на стандардната кеш на компјутери и обложување евиденција, властите презедоа големите $8.6 метри во wagering фондови.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.