бесплатно казино ноќ флаер дефиниција

мерења на покер масата

Шведска има издадено две нови онлајн игри на лиценци додека државата коцкање регулаторот го претстави својот нов бренд идентитет.Оваа недела, Шведска е Lotteriinspektionen регулаторно тело соопшти дека две компании биле издадени лиценци под земја, нов liberalized онлајн коцкање режим, кој официјално се добива во тек на 1 јануари 2019 бесплатно казино ноќ флаер дефиниција. Првите 16 лиценца приматели беа откриени минатата недела.На Malta-базирани Videoslots Ltd е дадена онлајн игри на лиценца за негово Videoslots.com домен, додека Глобалната Гејминг подружница SafeEnt Ltd беше доделена онлајн игри на среќа и обложување на одобрение за своите Ninjacasino.com и Spellandet.com сајтови значењето на победа во коцкање во соништата. Videoslots неодамна беше казнети £1m од страна на велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија за донесување на несоодветни проверки на своите клиенти депозит навики и несоодветно followups на клиенти извор на средства.Онлајн казино оператор Casumo, која е истовремено се казнети од страна на UKGC за слични престапи, беше еден од првичните корисници на шведски лиценца.Сепак, нејзината лиценца термин беше за две години, наместо на пет години периоди доделена на повеќето други licensees значењето на под пиштол покер. Lotteriinspektionen генерален директор Camilla Розенберг изјави минатиот месец дека регулаторот добил 70 онлајн апликации, и дека регулаторот беше работат прекувремено за да ги обработи овие апликации да се обезбеди сите квалификувани кандидати може да се направи почетна порта.Запознајте ГО НОВИОТ ШЕФ Lotteriinspektionen претходно најави дека тоа ќе биде ребрендирање како Spelinspektionen дојде состојба на 1 јануари, со цел попрецизно да се одрази на неговата прошири мандатот.Регулаторот има сега го претстави својот нов логото, кое сите онлајн оператори ќе бидат потребни за да се прикаже на нивниот нов шведски се соочуваат со коцкање сајтови мерења на покер масата. Lotteriinspektionen/Spelinspektionen комуникации службеник Андерс Симулациите рече регулаторот има ново лого "треба да биде јасно видлива од страна на лиценцирани игри компании, како симбол за нивно одобрување од страна на Власт, и затоа се должни да ги преземат одговорност од страна на заштита на потрошувачите од прекумерна игри." Во октомври, Lotteriinspektionen претстави три нови одговорен коцкање логоа дека онлајн оператори исто така, мора да се прикаже на нивните шведски сајтови (кои би можеле да завршат во потрага како Наскар возила начинот на кој ова се случува).Овие логоа мора да содржи линкови до информации дека училиштата клиенти за тоа како да ги пратите на нивните коцкање историјата и да се регистрирате со новата национална самоисклучување програма, Spelpaus.se, која е исто така прави и неговото официјално деби на 1 јануари чудо 4 високи среќата слот машина. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre чудо 4 кула слот машина онлајн.