како да знаете кога да престанете да коцкање

коцкање на новогодишната ноќ

Скај Спорт Трки започна својот сопствен канал во јануари и Коцкање Insider фатени со На Трки извршен ДИРЕКТОР, Матеј Imi, за ажурирање на напредокот што го направила седум месеци надолу линија.Од објавувањето во јануари, има Скај Спорт Трки надмина очекувањата?Она што беше РБС очекуваат и имаат гледање фигури било подобро или полошо отколку што се очекуваше?Од производство и за покривање перспектива, ние сме среќни со тоа како првите осум месеци се качил.Некои нови алатки што го воведе и постојано се развива, се подобрена графика и дополнителни камери, супер slo-mo снимки, и барем еден водител на секој велика БРИТАНИЈА тела.Имавме многу позитивни повратни информации од другите повикувајќи се на подобрување на увид и пристап до она што се случува на патеката, особено во однос на што се овозможува повеќе време за нашите стручни презентери да испорача повеќе во-длабочината на анализа и известување.Во однос на програмирање, ние сме биле среќа доволно за да се покријат некои фантастични меѓународни трки исклучиво како на Кентаки Дерби, Pegasus Светското Првенство, Prix de Дијана и Prix du Jockey Клуб; како и некои од велика БРИТАНИЈА е најдобро состаноци вклучувајќи го и Boodles Може да Фестивал и Кралската Ascot.Ние сме привлекуваат повеќе гледачи на каналот и нашиот месечен се постигне е до два милиони марка.Нашиот фокус од самиот почеток беше да се создаде извонредни содржини додека да им се овозможи на нашите маркетинг и крос-промотивни можности на Небото се подготви во гледачите; и ова останува нашата цел.Што се РБС планови за остатокот од 2019 и на почетокот на 2020?Некои од најголемите светски раси се одвива помеѓу сега и на крајот на годината и ние сме многу среќни и многу од нив ќе бидат прикажани во живо на Скај Спорт Трки.На Катар Prix de L'Arc de Triomphe ќе видите Frankie Dettori и да им се Овозможи да замине за невиден трети успех во трката.Ние го добивме на Одгледувачи на куповите во Калифорнија внимателно следени од страна на Австралија Мелбурн Куп, и богатство од Хонг Конг трки вклучувајќи го и Longines Хонг Конг Првенство во декември.Има толку многу моменти на домашен терен и тоа е тешко да се спомене сите нив; но, ние го добивме на Вилијам Хил St Leger средба и Група 1 Vertem Futurity Трофеј во Doncaster.Во Ascot ние се надеваме да се види Altior работи во 1965 потера во ноември и Chepstow е Корални Велшки Гранд Националниот на 27 декември е една од моите омилени тела и одличен начин да се рунда исклучите година.Има horseracing како целина била успешна во зголемувањето на нејзината публика, особено со 18-25 демографски?Додека секогаш постојат подобрувања да се направи, трки има направено солидна чекори во подигнување на својата жалба преку подобрување на нејзините приказни и од еден трки и календар перспектива и зголемување на профилот на своите најголеми ѕвезди.Музиката ноќи и дополнителна забава што racecourse има стави на се успешни во привлекување нова публика и читам минатата година, просечната возраст на racegoer беше 45 против националните спортски просек од 47, со 44% од сите racegoers класифицирани како millennials.Постојат одлични иницијативи таму со многу racecourses нудат членство на програми за помладите генерации, како и обезбедување на бесплатно дербито за оние на возраст под 18 години како да знаете кога да престанете да коцкање.
Мислам дека понекогаш трки е малку тешко за себе при разгледување на неговите демографски шминка.Како и да биде брз и просторно тоа е nuanced и сложена спорт, која може да биде прифатена од голем број на различни нивоа.Важно е спорт работи заедно за да се обезбеди тоа е resonating со јавноста, на редовна основа, и не само околу предводник на настани како Кралската Ascot.На Cheltenham Фестивал и Кралската Ascot беа мошне успешна дена за punter, наместо bookies.Е ова се класифицирани како успех за индустрија?Мислам дека трки индустријата како целина ќе сметаат дека секој ден кога трки фанови да уживаат и да дојде далеку со позитивно чувство како успех!На крајот на краиштата сите ние корист од повеќе луѓе да ужива и по спорт. како да се знае кои ram меморија.