коцкање на индискиот резервации во тексас

како да се победи во слот машина во градот на соништата

Нигерија се заканува да ја затвори својата водечка коцкање оператор Bet9ja освен ако друштвото го прифаќа ставот на владата е "покана" за да разговараат за нивните обложување лиценца.Оваа недела, Obinna Ogba, претседател на Нигерија е Сенатот Комитетот за Млади и Спорт, споменува дека Националното Собрание се земе било акција е потребно да ги принудат Bet9ja – 50% се во сопственост на италијански коцкање оператор Goldbet – да се појави пред Националната Лотарија Регулаторната Комисија за верификација на компанијата лиценца.Комисијата имаше повикано на нацијата обложување licensees, а локалните медиуми известуваат дека околу 20 оператори што учествувале во верификација вежба.Од причини кои се уште нејасни, Bet9ja, Нигерија е доминантен земјиште-базирани и онлајн обложување оператор со проценува дека 60% од домашниот пазар, допрва треба да се одговори на владата на поканата.Во вторникот, локалните медиуми цитираат Ogba изјавувајќи дека "ние сакаме да видиме Bet9ja.Тие не можат да избегаат." Ogba (на сликата) што е наведено владини службеници за издавање на конечниот поканата да Bet9ja, и ако компанијата не успеа да се појави, "ние ќе побара Националната Лотарија Комисија за печат [Bet9ja е] канцеларии." Ogba изјави дека вежбањето е неопходен, затоа што некои компании не успеаја да ги направат потребните трансфери до владата.Други компании допрва треба да започне нивната локална работење во рамките на мандат од една година прозорец по добивањето на нивните лиценци, додека некои оператори што беше лансиран беа предмет на клиентите жалби.Нигерија е обложување на пазарот се верува дека се околу вредност $1b годишно, а владата има жалат за години за својата коцкање licensees не успеаја да анте до соодветен дел од нивните приходи.Останува да се види дали овие нови закани против државата и пазарот-водечки оператор сигнал на поцврста реши да направи нешто во врска со проблемот.Некои локални коцкари биле тривијални (незаинтересирани на Ogba е закани, со еден wag што укажува на тоа дека Nigerians се со поголема веројатност да се јавам за затворање на сенатот од видете Bet9ja принудени да ги затвори своите врати.Сепак, другите се поддршка на напорите на владата, повикувајќи се на вложување оператори како растечка закана за Нигериската општество.Нигерија е Сојузна Внатрешни Приходи Услуга (ПРВОТО) неодамна објави планови за да се наметне данок на додадена вредност (ДДВ) на лотарија и игри активност.Точниот механизам за определување на ова барање на локалните обложување оператори останува нејасно, но оператори страв што ќе биде потребно да се наметне ДДВ за обложување удели.Оператори имаат изразено аларм дека таквиот чекор ќе ја поттикне коцкари да се бараат поповолни придонеси преку меѓународно лиценцирани онлајн сајтови.На Нигериската влада одгледување на антагонизмот кон неговите коцкање сектор се повеќе огледала нови политики во Кенија, каде што владата е земање на построги став за прашањата кои се движат од оданочување на рекламирање.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre коцкање на индискиот резервации во тексас.