ред кафе и казино st regis мт

слот за залог 100 депозит pulsa

Главниот извршен ДИРЕКТОР на светски казино инвеститорот Дин Одморалишта, Мет Maddox има потврдено да Масачусетс игри регулатори дека неговата претстојниот Дин Бостон Harbour казино развој ќе биде преименувана Бис Бостон Харбор.Во расправата пред Масачусетс Игри Комисија (MGC), Maddox беше заинтересирани за растојанието на бизнис од неговиот поранешен ЦЕО, Стив Wynn, велејќи: "Стив Wynn не е Дин Места.Оваа компанија не е за човекот.Тоа нели е околу еден човек, за 18 години."Wynn се уште е под истрага од страна на MGC следниве широко јавен наводите за сексуално однесување, наводи кои го виделе ја напушти Дин Летувалишта и го продаде целиот свој акционерско друштво.Под Масачусетс Прошири Игри Акт, казино оператори во државата мора да покаже 'интегритет, чесност, добар карактер и углед'.Ако тие не успеваат да се придржуваат до овие стандарди, според законот нивните лиценци може да биде отповикан ред кафе и казино st regis мт. Maddox додаде: "Ние polled стотици и стотици клиенти проверка во нашите хотели, а 60% од нив никогаш не слушнале за Стив Wynn.Четириесет проценти имаа слушнато за него и се слушнаа на наводите, и на тоа, 90 отсто од 40 проценти рече " ние сакаме на имотот, ние сакаме услуга, ние ги сакаме храна.Ние не се грижат кој е тоа трчање.'"Дин Бостон Харбор станува третиот хотелот за да не падне под Бис бренд, по Бис во Дин Макао и предводник на Бис недвижности во Лас Вегас.На репутацијата штета на Дин Места бизнис од страна на Стив Wynn скандал е значителен, се прашува гласините на takeovers и компанијата да се направи на неколку гестикулации за да се обиде да го врати својот лошата репутација, ова само се најнови.Навистина тоа не може да престане да постои, со индустријата мршојадци кои кружат; Дин Одморалишта може да одлучи да liquidate развој целосно ако MGC наоѓа таму е доволно причина за одземање на своите Масачусетс лиценца.И покрај овие темни облаци, Maddox остана нахакан, кажувајќи MGC претставници: "Ние си $30bn компанија, и ако не беше некогаш било каков ризик, поради зголемената реторика, дека ќе има било каква зараза од Масачусетс во Дин Одморалишта, ние ќе треба да се земе еден тешко го разгледаме во она што е најдобро да се заштитат нашите акционери и нашата вредност." слот bedava makine oyunlar.